Być może miłośnicy Star Treka nie mogą narzekać na brak produkcji związanych z ich ukochanym uniwersum. Trzeba jednak przyznać ze smutkiem, że od 1971, mimo obecności na rynku co najmniej kilkudziesięciu tytułów, nie stworzono gry, która zaspokoiłaby w stu procentach fanowski niedosyt. Premiera jedenastego filmu kinowego okazała się dobrym momentem, by spróbować zrobić coś z tym fantem.

Jedna z największych imprez e-sportowych World Cyber Games 2007 zbliża się wielkimi krokami. Redakcja Valhalli została zaproszona na oficjalną inaugurację tego wydarzenia, o którym chcielibyśmy wam powiedzieć kilka słów.

Cała ceremonia inauguracyjna odbyła się w Warszawskim Multikinie gdzie zjawiliśmy się żądni wszelkich informacji odnośnie zbliżającej się imprezy. Przed wejściem do sali kinowej przywitała nas pani, która odnotowała naszą obecność na wielostronicowym spisie zaproszonych gości. Następnie wkroczyliśmy do niemalże opustoszałej sali gdzie zajęliśmy dogodne miejsca.

Spis treści

Witamy

Grzegorz Pocztarski vs. WCG logo

Całą inauguracje poprowadził Przemysław Moraczewski, który po przedstawieniu gości, o których szerzej w dalszej części tekstu, przedstawił nam pokrótce ośmioletnią historię Igrzysk Olimpijskich World Cyber Games. Składają się na nie eliminacje rozgrywane obecnie w 70 krajach zakończone wielkim finałem. Kolejnym etapem konferencji były treściwe prezentacje przedstawicieli głównych sponsorów tegorocznej edycji w naszym kraju. Są wśród nich przedstawiciele firm Samsung, Microsoft, Electronic Arts, Edelman Polska, Cenega i Onet.pl. Panowie opowiadali nam o samym udziale firm jak i o grach turniejowych. Pointą głównej prezentacji stał się pokaz oficjalnego filmu reklamującego WCG 2007 w trakcie, którego na sali pojawili się dobrze zbudowani panowie z ochrony, którzy ewakuowali całą śmietankę.

Na szczęście panowie po krótkiej chwili wrócili, a my mogliśmy swobodnie z nimi porozmawiać. Po całej inauguracji wszyscy udali się na poczęstunek gdzie przy kawie można było już na spokojnie ocenić inaugurację.

Turnieje

Ah, mieć taki zestaw w domu

Jedno z najistotniejszych pytań, jakie padały na licznych forach internetowych dotyczyło gier jakie pojawia się na tegorocznej edycji. Jak wiadomo nie mogło zabraknąć sztandarowych pozycji takich jak Counter-Strike 1.6, StarCraft: Brood War, WarCraft III: The Frozen Throne czy FIFA 07. Jak się okazało pojawienie się Need For Speed: Carbon nie można uznać za niespodziankę, jednak Command and Conquer 3: Tiberium Wars i Red Orchestra: Ostfront już zapewne tak. Ponadto dodano dwie pozycje konsolowe, a dokładnie Gers of War i Forza Motorsport 2 na Xbox'a 360. Należy, przyznać, że tegoroczna lista gier jest bardzo interesująca. Nie zabrakło klasyków, ale pojawiły się również pozycje zupełnie nowe, które dopiero, co są w trakcie tworzenia własnej sceny.

Wejście smoka

Spoglądając na listę gier należy zwrócić uwagę na takie tytuły jak Red Orchestra: Ostfront, który pojawi się na WCG PL dzięki firmie Cenega, która szykuje się do wejścia na rynek e-sportowy a powyższy tytuł jest tego symbolem. Zostanie on jednak, podobnie jak Forza Motorsport 2, rozegrany tylko na terenie naszego kraju bez finału międzynarodowego. Jeśli chodzi o same turnieje to wpierw rozegrane zostaną otwarte eliminacje internetowe jak i lanowe w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku gdzie wszyscy chętni będą mogli zagrać 1v1 Forza Motorsport 2 jak i 4v4 Gears of War. Turnieje będą rozgrywane na przełomie lipca i sierpnia, a wszyscy zwycięzcy poszczególnych etapów spotkają się na wielkim finale już 1 września bieżącego roku w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. W trakcie eliminacji poza turniejami głównymi Microsoft zapowiada liczne atrakcje takie jak chociażby możliwość porozmawiania z mistrzami Olimpijskimi w Cs'a PGSPokerStrategy.cc.

Wielkie show

A do tego taką muzę

Z rozmów z poszczególnymi przedstawicielami firm można śmiało wywnioskować, że zapowiada się niesamowite show nie tylko dla samych graczy turniejowych. Postanowiliśmy przede wszystkim dowiedzieć się, co organizatorzy szykują dla widzów, którzy przybędą na miejsce 1 września. Jest to temat wyjątkowo istotny zważywszy na zeszłoroczną wpadkę, kiedy to plazmy, na których miały być retransmitowane mecze nie działały zgodnie z założeniem, a dostęp do graczy nawet dla mediów był ograniczony. Organizatorzy najprawdopodobniej wyciągnęli w tym przypadku odpowiednie wnioski i zapowiadają nam imprezę, na której wszystkie przybyłe osoby będą mogły zagrać w najnowsze tytuły jak i zdobyć cenne nagrody. W związku, z czym szykuje się nam event zbliżony założeniami, do ESWC 2007 co niewątpliwie ucieszy wszystkich gości. Ponadto WCG 2007 otrzymało honorowy patronat Urzędu Miasta Warszawy, co niewątpliwie dodaje prestiżu całej imprezie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że nad dobrą zabawą wszystkich bywalców będzie czuwał nie, kto inny jak sam Tede.

Oczekiwania

Nie ma co się oszukiwać, miniona impreza ESWC 2007 postawiła bardzo wysoko poprzeczkę, ustalając pewien standard organizacyjny, któremu będą musieli sprostać a wręcz przegonić go organizatorzy World Cyber Games 2007. Teraz pozostaje nam sprawdzić czy słowa, które padły w czasie konferencji zostaną obrócone w czyny, a my będziemy świadkami wielkiej i wspaniałej imprezy. Tego ostatniego redakcja Valhalli życzy organizatorom z całego serca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Jestem ciekaw jak zacznie się e-sportowa jesień w naszym kraju:) Po WCG przecież HLC i na zakończenie kwintesencja – PGA w listopadzie 🙂

  2. Nie ma, co dla graczy to będzie bardzo pracowity okres, a dla nas bardzo widowiskowy. Jak by nie było wszystkie trzy imprezy są obowiązkowe nie tylko dla e-sportowców.

  3. Tede? Ten raper? Dżyzas ;/ juz nie maja kogo zapraszac ;/ To mnie juz jakies dwanascie milionow razy bardziej podoba sie inicjatywa zaproszenia na taka impreze Darka Szpakowskiego, zo zreszta niedawno zrobiono, niz branie pierwszego lepszego idioty ;/

  4. siergiej obojetne co sadzisz o czyjejs tworzczosci – nazywanie kogos kto tak dobrze sie wypromowal idiota to totalna ignorancja z twojej strony. ja tam na wcg wcale nie czekam, bo z roku na rok jest coraz gorzej, a po zapowiedziach miejscowki i programu w tym roku na esports.pl nie widze wcale gwarancji poprawy. . .

  5. [quote]siergiej obojetne co sadzisz o czyjejs tworzczosci – nazywanie kogos kto tak dobrze sie wypromowal idiota to totalna ignorancja z twojej strony. [/quote]To jestem cholernym ignorantem, bo na przyklad Michala Wisniewskiego rowniez uwazam za idiote. Podobnie zreszta jak Paris Hilton, ktora przeciez tez sie wypromowala, duzo sie o niej mowi/pisze, a przekracza chyba wszelkie granice idiotyzmu i jest kklasycznie pie*******a ;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here