Z czym przegrywa Playstation 3 Slim? Oczywiście z Nintendo DSi. Według analityków Media Create w dniach między 7, a 13 września najchętniej kupowaną konsola na japońskim rynku była właśnie przenośna konsola od „N”. Srebrny medal dla PS3 Slim, który z nieco ponad 55 tysiącami sprzedanych egzemplarzy i tak prezentuje się nieźle na tle reszty stawki. Trzecia pozycja dla PSP. Portable toczy bój z Wii, której sprzedaż traci impet. Ponoć szykują się spore obniżki cen – ciekawe czy to przywróci wigor stacjonarnej konsoli Nintendo. Stawkę zamyka Xbox 360 i Playstation 2.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni za okres 7 – 13 września według Media Create.

DSi – 66,498
PS3 – 55,344
PSP – 18,375
Wii – 17,568
DS Lite – 11,179
Xbox 360 – 7,568
PS2 – 2,612

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Biorąc pod uwagę znaczną obniżkę cen sądzę, że ps3 może być na szczycie. Z tym, że nie wiem czemu porównywać konsole portable z normalnymi. Moim zdaniem powinien być to osobny ranking. Co do sprzedaży, to byłem w szoku, jak poszedłem do jednego z lokalnych sklepów sieciowych z elektroniką w małej, 70-tysięcznej mieścinie, i usłyszałem, że konsole się skończyły i że „wczoraj zeszły 3 ostatnie” (wiadomość dość rzetelna, bo znajomy akurat pracuje w tym sklepie), a teraz wyskakują z ceną 1200 za konsolę, co w porównaniu z poprzednim 1500 jest wielką zmianą. Może w końcu konsole Sony przestaną się kurzyć na wystawach sklepowych :)Sam czekałem od kilku miesięcy na wersję Slim (bo przecież to było pewne, że takie coś zrobią) i w końcu mam to w domu 🙂

  2. nie wiem czemu porównywać konsole portable z normalnymi.

    Bo to też konsole i też zarabiają pieniądze. Może dlatego? Bardzo ładny wynik Wii oby tak dalej. W niedzielę zapalę świeczkę żeby z Nintendo stało się na rynku to co w latach po SNESie.

    • Bo to też konsole i też zarabiają pieniądze. Może dlatego? Bardzo ładny wynik Wii oby tak dalej. W niedzielę zapalę świeczkę żeby z Nintendo stało się na rynku to co w latach po SNESie.

      widać, że na bieżąco jesteś z tymi zestawieniami. szkoda gadać. ;pno a tak ogólnie, to największy skok slim zanotuje na święta, takie mam przynajmniej przeczucie. a wii, no cóż, co rzucić okiem wszędzie price dropy. w sumie nie ma się co dziwić, 50 dolców różnicy w stosunku do ixa i ps3, a lata świetlne jeśli chodzi o bebechy. będzie price cut i to niebawem. czy on poprawi sprzedaż? to się okaże, ale coś mi się zdaje, że jeśli tak to w niewielkim stopniu.

  3. panom powyżej radzę dobrze aby nie rozwijali tematu bo zacznę żałować, że was na zbity pysk nie wywaliłem dawno temu i w pewnym momencie spontanicznie naprawię ten błąd dla higieny dyskusji tego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here