Wygląda na to, że SONY zamierza poważnie walczyć o rynek japoński. Ojciec PlayStation, Ken Kutaragi zapowiedział, że cena PS3 z wbudowanym 20GB dyskiem została zmniejszona z 62,790 jenów (EUR 421) do 49,980 jenów (EUR 335). Informacja ta jest sporym zaskoczeniem – konsola przecież nie zdążyła jeszcze wystartować.

Dodatkowo, tańsza wersja PlayStation 3, wbrew wcześniejszym deklaracjom SONY, zostanie wyposażona w port HDMI. Skąd ta nagła zmiana? Według Kutaragiego, firma obawiała się, że ludzie nie będą chcieli płacić za coś co tak naprawdę nie będzie im potrzebne, jednak penetracja rynku przez HDMI jest znacznie szybsza niż można było przypuszczać.

Nie obyło się bez komentarzy odnośnie nagłej zmiany ceny PS3. Zdaniem analityków obniżenie ceny konsoli na miesiąc przed premierą jest bardzo dziwaczne. O ile dla konsumentów niższa cena jest powodem do zadowolenia, dla Sony może oznaczać poważne kłopoty finansowe, jeśli PS3 nie sprzeda się tak dobrze jak powinna. Biorąc jednak pod uwagę siłę marki PlayStation, oraz małą ilość samych konsol podczas startu w Japonii (jedynie 100.000 sztuk) można być pewnym, że najnowszy produkt SONY zniknie z półek sklepowych pierwszego dnia sprzedaży.

W chwili obecnej zmiany te dotyczą jedynie rynku japońskiego. Na to, czy SONY zdecyduje się na podobne kroki w USA i Europie trzeba będzie poczekać.

Premiera PlayStation 3 odbędzie się w Japonii 11 listopada. W Europie konsolę będzie można nabyć dopiero w marcu 2007 roku.

Z ostatniej chwili. SONY stwierdziło, że obniżka ceny dotyczy tylko Japonii, ale wyjście HDMI znajdzie się jednak w każdym zestawie PlayStation 3 w standardzie. Zarówno w wersji tańszej, jak i droższej, niezależnie od regionu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFinal Fantasy XII DS
Następny artykułPeCetowy Assassin

6 KOMENTARZE

  1. Jak by Sony wyznało że ma kłopoty finansowe i PS3 i inne jej konsole nie będą już produkowane. Ludzie z całego świata by wpłacali na ich konto miliony.

  2. No i na co wszyscy malkontenci będą teraz narzekać ;-)A tak na poważnie to dziwna wydaje mi się ta decyzja, bo ci co mieli zamiar kupić konsolę zaraz po premierze, to i tak pewnie byli gotowi zapłacić starą, wyższą cenę. Tym bardziej, biorąc pod uwagę małą ilość konsol na starcie. Ale dobrze, że z HDMI poszli po rozum do głowy. Telewizory „HD ready” robią się coraz popularniejsze i przystępniejsze cenowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here