[INFORMACJA PRASOWA] Sony Poland ma przyjemność poinformować, że dostawy PlayStation 2 w listopadzie 2006r. przekroczyły 18 000 sztuk. Jest to rekordowa sprzedaż w historii Polski.

PlayStation 2 wciąż jest najpopularniejszym systemem do gier na świecie i w Polsce – powiedział Marcin Ziobrowski, Business Manager PlayStation w Sony Poland – Obecna sprzedaż pokazuje, że PlayStation 2 osiągnęło w naszym kraju pozycję niekwestionowanego lidera i najpopularniejszej marki w kategorii domowej rozrywki. Przewidujemy również, że w najbliższych 2 latach produkt osiągnie szczytowy punkt sprzedaży w swoim cyklu życia w Polsce.

Sony Poland spodziewa się również rekordowych dostaw PlayStation 2 w trzecim kwartale roku finansowego 2006/2007 (okres październik – grudzień), które powinny osiągnąć 40 000 sztuk.

Szczególnie cieszy nas fakt, że obserwujemy również prawdziwy „boom” w sprzedaży gier na PlayStation 2 – dodaje Marcin Ziobrowski – w samym tylko listopadzie dostawy osiągnęły blisko 40 000 sztuk, a nie jest to rekordowa, miesięczna sprzedaż w historii!

Na wyjątkową sprzedaż gier, PlayStation 2 w ostatnim czasie wpłynęła popularność platynowej serii, dzięki której gracze mogą zakupić najlepsze gry w najlepszej cenie. Kultowe już tytuły, takie jak God of War, Tekken 5, czy Gran Turismo 4 w rekomendowanej cenie detalicznej poniżej 50 złotych sprzedają się w tysiącach sztuk miesięcznie. Drugim elementem sukcesu i bardzo wysokiej sprzedaży gier, jest pełna lokalizacja na język polski nowych gier, np. BUZZ! Junior: Zabawa w Dżungli czy EyeToy: Play Sports. W przypadku tego typu gatunków, polskie wersje są szczególnie ważne, gdyż najczęściej trafiają one do zupełnie nowej grupy klientów, nie mającej wcześniej kontaktu z elektroniczną rozrywką – powiedział Maciej Kmiołek, Kierownik d/s PR i Marketingu Handlowego PlayStation w Sony Poland – W kolejnym roku finansowym przewidujemy jeszcze większą liczbę tytułów na wszystkich platformach PlayStation w pełnych, polskich wersjach językowych.

Rekordowa miesięczna sprzedaż dotyczy także kategorii PSP (PlayStation Portable) – zarówno w ilości konsol jak i gier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. @rybisiuDokładnie!! PS2 jest świetnym kawałkiem sprzętu a z grami za 50pln jest po prostu bez konkurencyjne. . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here