Spekulacje na temat statusu gry zaczęły się w tym tygodniu, po tym jak nie została ona zaprezentowana przez Capcom na Tokyo Game Show. Japońskie targi zdawały się idealnym miejscem na premierę gry, biorąc pod uwagę popularność serii w Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecny podczas targów szef japońskiego oddziału Microsoft Xbox, Takashi Sensui dodatkowo dolał oliwy do ognia odmawiając zaprzeczenia plotkom, według których Resident Evil 5 miałby ukazać się ekskluzywnie na konsoli Microsoftu.

Takashi Sensui zawsze podkreślał jak dobre są jego kontakty z producentem gry. Na pytanie, czy gra faktycznie ukaże się jedynie na Xboxa 360, mężczyzna odpowiedział, że gra już została zapowiedziana na Xboxa360, po chwili dodając enigmatycznie „ Mogę jedynie powiedzieć, że pan Inafune (producent nowego Residenta) jest moim bardzo dobrym przyjacielem”.

Sytuacja zdaje się być prawdopodobna, biorąc pod uwagę ostatnie relacje Microsoftu z Capcomem. Na początku sierpnia firma wydała na Xboxa 360 Dead Rising, czyli survival-horror z zombiakami w roli głównej. Gra okazała się sukcesem – w samych Stanach Zjednoczonych podczas pierwszych dwóch tygodni sprzedaży z półek sklepowych zniknęło 500.000 egzemplarzy gry.

Kolejna produkcja Capcomu, Lost Planet, ukaże się w styczniu i już teraz jest postrzegana jako jeden z najgorętszych tytułów zmierzający na Xboxa 360. W przeszłości japoński wydawca podkreślał, że to w jakim stopniu firma będzie supportować Xboxa 360 zależy właśnie od powodzenia tych dwóch tytułów. Sądząc po sukcesie Dead Rising, oraz wysokim zainteresowaniu Lost Planet, można być już pewnym, że na tych dwóch produkcjach się nie skończy.

Czy Microsoft rzeczywiście pozyskał RE5 na własność dowiemy się najprawdopodobniej podczas X06, dedykowanej Xboxowi360 imprezie, która rozpoczyna się jutro w Barcelonie.

Według serwisu Computer and Video Games, Resident Evil 5 cały czas jest planowany na obie platformy. Sprawa definitywnie rozwiąże się jutro w Barcelonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here