Tym razem dwie pary screenshotów pochodzących z Avatar: The Last Airbender, ściągniętych z konsoli Playstation 2. Jeżeli czekasz na grę z niecierpliwością, to jest to jest to widok właśnie dla Ciebie.

ESRB – organizacja zajmująca się określaniem minimalnych wymagań wiekowych dla użytkowników gier. Wprowadziła oznaczenia, które odgórnie muszą być stosowane na pudełkach, celem informowania klientów o treści i zawartości gier.

Bethesda Softworks – producent gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Zdaniem organizacji ESRB, The Elder Scrolls IV: Oblivion został źle oceniony. Gra nie nadaje się dla młodzieży, a jej zawartość powinna być kierowana jedynie dla dojrzałych użytkowników komputerów PC. Co ciekawe – decyzja ta nie dotyczy wersji na konsolę XBox 360.

Pracownicy ESRB podkreślili, że Oblivion na PieCu nie zawiera treści erotycznych, jednak…

… Bethesda nie ma wpływu na zawartość modów do gry, które łatwo mogą wprowadzać nagie ciała w rozgrywkę. Twórcy modów – wstydźcie się.

… Oblivion zawiera większą ilość krwi i flaków, niż wynikało to z raportów producenta na miesiąc przed premierą gry.

… mimo wszystko – konsolowa wersja, jest bezpieczna od wszelkich zmian, ulepszeń, udziwnień i innych takich nieczystości, dlatego może być sprzedawana dla dzieci powyżej trzynastego roku życia.

Bethesda przyjmuje tą decyzję z pokorą i nie kwestionuje jej. Choć w głębi duszy na pewno się nie zgadza. Mimo wszystko – w redystrybucji na opakowaniu The Elder Scrolls IV: Oblivion przeznaczonym na komputery PC będziemy mieli oznaczenia „dla dojrzałych graczy”. Jednak, czy to coś zmieni?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. dzieci ponizej 13 lat nie graja w takie gry bo sa zbyt skomplikowane i rozbudowane dla takich dzieciakow one po prostu nie sa w stanie pojac takiej gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here