Klienci Sony mają jednak powody do radości – konwersja Enchanted Arms na PlayStation 3 zostanie w pewnym stopniu zmodyfikowana. Różnicę przede wszystkim zauważyć będzie można w oprawie graficznej, bowiem ta zyska małego upgrade'a. Wszystkie tekstury twórcy mają zamiar poprawić odpowiednio tak, aby program skuteczniej zacierał granice między wstawkami filmowymi, a właściwą grą.

Sama rozgrywka także doczeka się kilku zmian, takich jak pojawienie się wielu nowych golemów. System walki natomiast zostanie ulepszony, nie wiadomo niestety w jakim stopniu i na czym ma owe podrasowanie polegać. Podkład muzyczny znany z wersji na X360 nie pojawi się już na PlayStation 3 – twórcy mają zamiar zaserwować graczom nową ścieżkę dźwiękową.

Ostatnie zmiany dotkną warstwę fabularną. Posiadacze PS3 nacieszą się kilkoma nowymi epizodami, natomiast postacie występujące w stawkach filmowych otrzymają bonusowe gesty i pozy. Skoro mowa o filmikach, to ich lista ulegnie wydłużeniu, ponieważ niektóre dyskusje postaci zostaną przekształcone w sekwencje FMV pierwszej klasy.

Enchanted Arms to cRPG, którego akcja rozgrywa się w japońskim Yokohama City. Miasto to jednak mimo wysokiego poziomu technologicznego i militarnego wielki nacisk kładzie na szkolenia sztuk magicznych, dlatego uważane jest za ich centrum. Ty wcielisz się w rolę młodego i zdolnego studenta o imieniu Atsuma. Główny bohater podczas 400-lecia swojego miasta przywołuje w wyniku przypadku jednego z najstraszliwszych golemów, znanego jako Królowa Lodu. Atsuma postanawia naprawić swój błąd i od tej pory ma jedyny cel – zniszczyć istotę, którą sam przyzwał.

Główną bronią chłopaka są golemy, które jest on w stanie sprowadzać do swojego świata. Istnieje wiele odmian tych istot, np. Golemy Ogniste i Golemy Pegazy. Każda z nich cechuje się innymi zdolnościami. Oprócz swoich umiejętności, Atsuma może liczyć także na trójkę przyjaciół – Makoto, Karin i Raiga'e.

Podobnie jak golemy, każdy z towarzyszy posiada inne umiejętności i broń, którą zwykł jest się posługiwać. A ta wykorzystywana jest w licznych walkach, toczonych w systemie turowym (znanym między innymi z serii Final Fantasy).

Grafika to ogromny atut programu. Prezentuje się ona wprost wyśmienicie, a na uwagę zasłują szczegółowe modele postaci. Wersja na PlayStation 3 sklepowe półki zaatakuje 25 stycznia 2007 roku.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem programu, zapraszamy najpierw do zapoznania się z treścią naszej recenzji Xbox'owej wersji Enchanted Arms.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Powiedzmy szczerze większość zmian zostanie wprowadzona ponieważ pozwala na to nośnik PS3 ( mieści więcej ) niż obecnie dedykowane DVD dla xb36 nawet jak by na HD DVD wydali to i tak mają miej miejsca niż przy BR 🙂 proste więcej miejsca leprze tekstury lepsza grafika więcej wszystkiego. I tu zaleta PS3 . . . może i drogo ale lepiej. . . i to już od samego początku jeśli w PS3 będzie trochę magi przyciągającej konsoli WII to PS3 będzie najlepsza. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here