Dzięki premierze europejskiej PlayStation 3 rozwija się projekt naukowy Folding@home, o którym pisaliśmy wcześniej. Start konsoli przełożył się na zastrzyk graczy wspomagających szczytną inicjatywę. Do 23 marca projekt wspierało 15.000 konsol PlayStation 3, teraz mówi się o liczbie ponad dwukrotnie większej.

Dzięki mocy tak dużej liczby połączonych konsol prace ruszyły z kopyta. Podłączonych do systemu jest 40.000 konsol, a około 30.000 z nich przeprowadza skomplikowane obliczenia, których wynikiem mają być leki na Alzheimera i niektóre z odmian raka. Wszystkich, którzy zainwestowali w swojego next-gena gorąco namawiamy do przyłączenia się do programu Folding@home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. A ja się wyleczyłem z takich ‚szczytnych’ idei. Co z tego, że z tych wyliczen wyjdzie lek przeciw np. chorobie Alzheimera? Czy dostaniesz go tanio? Nie – cena będzie odpowiednio wysoka, bo „musi pokryć koszty badań”, a za twoją pomoc ew. powiedzą ‚dziękuję’. Ludzie naiwnie myślą, że takie leki będą tanie i ogólnodostępne – a potem zonk!

  2. Nie do końca prawda ale sytuacja może się rozegrać różnie. Chciwość ludzka nie zna granic i za „dziękuje” każą sobie zapłacić grube miliony. Wykorzystają twoją konsole a ty gów. . z tego dostaniesz. Jak przyjdzie co do czego i będziesz musiał takie leki brać to za darmo nie dostaniesz a w badania się być może przyczyniłeś. A tak poza tym fajna akcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here