W informacji prasowej o tytule „Sam & Max wstrzymani” twórcy gry informują, że ich najnowsza gra jest już ukończona. Nie trafi ona jednak do sklepów, gdyż Sam & Max 2 ma być rozprowadzany jedynie cyfrowymi kanałami dystrybucyjnymi w formie odcinków.

Jak tłumaczą twórcy na oficjalnej stronie gry, „prace nad Sam & Max 2 zostały wstrzymane… gdyż skończyliśmy grę!”. Pierwszy epizod nosi nazwę Culture Shock.

Decyzja Telltale Games budzi kontrowersje wśród graczy. Na podobny sposób sprzedazy swoich produktów zdecydowali się niedawno zarówno twórcy gry Sin Episdoses, jak i kontynuacji Half-Life 2. Zdania graczy są podzielone.

Równocześnie twórcy informują, że zaczynają od razu pracę nad kolejnymi częściami.

Sam & Max 2 to gra, która rodziła się w bólach. Stanowi ona kontynuację przygód dwójki nietypowych detektywów – psa i królika. Świat gry to szalony mariaż humoru i historii detektywistycznej. Przez wiele lat licencję na nią posiadał Lucasarts, firma George’a Lucasa, który jednak nie skorzystał z możliwości popełnienia kontynuacji. W stosownym momencie licencję wykupiła Telltale Games, złożona z wielu byłych pracowników Lucasarts.

Z okazji premiery gry twórcy opublikowali zarówno trailer, jak i garść nowych screenów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWieloosobowy Lost Planet
Następny artykułGTA w sądzie

3 KOMENTARZE

  1. Jeszcze niedawno na THG była w zestawienu gier, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. A tu taka miła niespodzianka. Swoją drogą to jest Prey, jest Sam&Max2, jak tak dalej pójdzie to może nawet Duke Nukem Forever się kiedyś ukaże :P.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here