Redaktorzy serwisu Next-Gen Biz rozmawiali z zastępcą prezesa do spraw marketingu w SEGA, panem Scottem Steinbergiem. Do jego wcześniejszych wypowiedzi na temat niezbyt długiej żywotności Wii nie będziemy wracać. Skupmy się więc na tym co powiedział tym razem.

Czy obstawiamy jakieś zakłady? (na to, które platforma wygra przyp. red.) Nikt nie jest w stanie powiedzieć w tej chwili kto ‘wygra'. Jest na to za wcześnie. Wszystkie trzy konsole mają to, czego im potrzeba do osiągnięcia sukcesu. Alchemia rozkłada się na wszystkie trzy platformy. Zakładam jednak, że odrobinę inaczej definiuje to Nintendo, ale z całą pewnością mają własny, nastawiony na konsumenta plan, który naszym zdaniem jest świetny. Z punktu widzenia wydawcy third-party nie jest mądrym rozwiązaniem obstawianie jakichkolwiek zakładów w tej chwili, w których nie znalazłyby się wszystkie trzy konsole” – komentował Scott Steinberg.

W dalszej części rozmowy ten sam człowiek pokazuje, że SEGA kładzie nacisk na wszystkie trzy platformy wydając takie tytuły jak Condemned Bloodshot, Space Siege, Nights: Journey of Dreams czy Universe at War. Podkreśla jednak, że firma zmieniła podejście, do trochę zaniedbanego przez nią rynku komputerów osobistych. Teraz jest on już na liście kluczowych platform choć trafiać na pecety mają głównie pozycje z gatunku strategii czasu rzeczywistego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here