W sumie nie podejrzewamy, żeby wśród posiadaczy tych urządzeń było wielu fanów tego typu rozrywki. Na rynku pojawiają się jednak gry, które z jakąś taką nieśmiałością próbują zainteresować graczy strategiami. Mowa tu chociażby o Command and Conquer 3 czy zapowiedzianym niedawno Warhammer: Battle March. W ich ślady na pewno nie pójdzie jednak Total War.

To byłoby bardzo, bardzo trudne – zrobić cokolwiek zbliżonego do Total War na konsolach. Musielibyśmy zmienić zbyt wiele rzeczy aby gra poprawnie działała. Było kilka RTSów, które doczekały się swoich portów na konsole i wszystkie okazały się być bardzo słabe. Potem cały rynek powiedział ‘oooo – nie da się zrobić RTSa na konsole'. Wszystko to jest winą portowania – bardzo złego portowania. Jeśli robisz strategię na konsole musisz ją zaprojektować pod kątem konsol” – tak o strategiach czasu rzeczywistego na konsolach mówi Mike Simpson z Creative Assembly.

Wypada sie więc cieszyć, że na pecetach zobaczymy zarówno Rome 2: Total War jak i Empire: Total War. Słowa Simpsona zweryfikuje rzeczywistość, kiedy w nasze ręce wpadnie pierwsza strategia sygnowana nazwiskiem Clancy – EndWar. O tej grze, projektowanej właśnie z myślą o konsolach pisaliśmy wczoraj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here