Zapraszamy do kolejnego notowania brytyjskiej listy przebojów przygotowanej przez GfK Chart-Track. W dniach między 13, a 19 września na pierwszym miejscu królowały wyścigi od Electronic Arts. Need for Speed: Shift okazał się bezkonkurencyjny. Drugie miejscer dla Guitar Hero 5. Brązowy medal dla konsolowego Dirt 2. Batman i Joker zostali strąceni z piedestału, ale chyba się nie poddadzą? Zobaczymy, czy premiera pecetowej odsłony pomoże Gackowi w następnych notowaniach. W połowie stawki Wii Sport Resort. Rock Band z Beatlesami mimo medialnej wrzawy spada coraz niżej w notowaniach. Pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii zamyka nowa gra z Tigerem Woodsem.

Na koniec ciekawostka, czyli jak rozkładała się sprzedaż Shifta w UK. Według danych C-T 52 procent sprzedanego nakładu nowego NFS'a przypada na Playstation 3. 44 procent na Xboksa 360. Niecałymi pięcioma procentami podzieliło się PSP z PC. Jak widać rynek gier na PC w krajach bardziej rozwiniętych niż III RP umie… nie nie napiszę tego do końca! Zostałbym przecież zlinczowany.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii za okres 13-19 września.

1. Need For Speed: Shift (EA)
2. Guitar Hero 5 (Activision)
3. Colin McRae: Dirt 2 (Codemasters)
4. Batman: Arkham Asylum (Eidos)
5. Wii Sport Resort (Nintendo)
6. Wet (Bethesda)
7. The Beatles: Rock Band (EA)
8. Call Of Duty 4: Modern Warfare (Activision)
9. Wii Fit (Nintendo)
10. Tiger Woods PGA Tour 10 (EA)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. W UK ostatni raz byłem ze 2 lata temu i już wtedy gry na PC w sklepie wypełnionym wyłącznie grami zajmowały jedną smutną półkę w rogu.

    • W UK ostatni raz byłem ze 2 lata temu i już wtedy gry na PC w sklepie wypełnionym wyłącznie grami zajmowały jedną smutną półkę w rogu.

      To norma nie tylko w UK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here