Pakiet Beyond the Sword ma być największym rozszerzeniem w historii serii Civilization i skupiać się będzie przede wszystkim na późniejszych epokach w dziejach ludzkości – po wynalezieniu prochu. Bliższe informacje o dacie i sposobie wydania dodatku w Polsce ujawnione zostaną już wkrótce.

Sid Meier's Civilization IV: Beyond the Sword to:

Nowe elementy gry – nowe jednostki, budynki i technologie.
12 dodatkowych scenariuszy, opracowanych przez Firaxis i najlepszych modderów.
Nowe cywilizacje, w tym Portugalia, Babilon i Holandia.
16 nowych przywódców – zarówno do oryginalnych, jak i nowych cywilizacji.
Korporacje – możliwość rozciągnięcia wpływów ekonomicznych na inne państwa.
Wywiad – rozszerzone opcje szpiegowania wrogów, wzniecania buntów i obrony rządowych sekretów.
Wydarzenia losowe – naturalne katastrofy, prośby o pomoc i żądania od mieszkańców.
Nowe cuda świata – posąg Zeusa, Cristo Redentor, Shwedagon Paya, Mauzoleum w Maussollos i figury Moai.
Zmienione zasady podboju kosmosu – dotarcie do Alpha Centauri wymagać będzie więcej strategicznego planowania.
Pałac apostolski – odpowiednik ONZ dostępny wcześniej, dzięki czemu zwycięstwo dyplomatyczne będzie możliwe do osiągnięcia we wcześniejszych fazach gry.
Możliwość rozpoczęcia gry od ery prochu strzelniczego, aby od razu móc skorzystać z nowych opcji dodatku.
Poprawiona sztuczna inteligencja przeciwników.

OPIS GRY:

Stworzony przez wielokrotnie nagradzane studio Firaxis Games™, dodatek Sid Meier's Civilization IV: Beyond The Sword, to największe rozszerzenie w historii marki Civilization®. Jego autorzy skupili się na późniejszych epokach historycznych – od wynalezienia prochu po podbój kosmosu. Beyond the Sword zawiera 12 interesujących scenariuszy, stworzonych zarówno przez oryginalnych projektantów, jak i najbardziej utalentowanych fanów gry. To także dziesięć nowych cywilizacji, 16 dodatkowych przywódców, pięć cudów świata i szereg nowych jednostek, dzięki którym dążenie do panowania nad światem będzie jeszcze bardziej emocjonujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Brzmi smakowicie 🙂 ale ja sobie poczekam aż wydadzą oba dodatki w pakiecie. Mogą być z podstawką 🙂 Pisałem już o tym ale jako że zdania nie zmieniłem to sobie pisze jeszcze raz. Bardzo mi się podoba skoncentrowanie się na późniejszych epokach. Zawsze grając w IV odnosiłem wrażenie że strasznie krótko przychodzi korzystać z nowoczesnego uzbrojenia. Teraz to się powinno zmienić.

  2. Abbalah – jestem podobnego zdania. Czekam aż wydadzą grę z dwoma dodatkami w pakiecie i wtedy biorę ją w ciemno (na to samo czekam w przypadku Obliviona). Póki co gram na kopii, którą kupił brat (ah jak dobrze go mieć 🙂

  3. Katmay nigdy nie kupuj kota w worku, bo może być Zonk. Ale warto nawet w ciemno, bo Civilization nie zawiedzie. Do Obliviona tak naprawdę wyszedł jeden dodatek i to bardzo krótki a jeśli mowa o Knights of the Nine to mamy doczynienia z ogromną łatką. I nie wykorzystuj tak swojego brata wiem coś o tym He He jedne z najlepszych źródeł gier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here