System punktowy UDE, dzięki któremu nabywcy karcianej gry World of Warcraft mają dostawać upominki od Blizzarda dla wielu fanów okazał się wielkim nieporozumieniem.

Sierra, jedna z bardziej zasłużonych firm developerskich, znana z kilku serii doskonałych gier przygodowych, ma się całkiem nieźle. Pomimo informacji o masowych zwolnieniach, firma podpisała umowę z niewielkim studiem Spark Unlimited na wydanie next-genowej gry w 2007 roku.

Istniejąca od 1979 roku firma przeszła w przeciągu ostatnich kilku lat dramatyczne zmiany – zamknięto wiele wewnętrznych studiów, w tym znane Papyrus i Dynamix oraz zwolniono kilkuset pracowników. Równocześnie Sierra stała się częścią konglomeratu Vivendi Universal.

Spark Unlimited to studio stworzone przez członków zespołu Medal of Honor, którzy odpowiedzialni są za konsolową wersję Call of Duty o podtytule Finest Hour.

Według wstępnych informacji nowa gra, która powstania we współpracy ze Sierra Entertainment, będzie wzorowana na wcześniejszych dokonaniach Spark Unlimited, ale osadzona we współczesnych realiach.

Firmy nie podały tytułu nowej gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here