Od kilku tygodni jeden z analityków firmy Janco Partners, pan Mike Hickey (wypowiadał się też swego czasu o GTA IV) lansuje tezę, że Sony szykuje tańszą wersję konsoli Playstation 3, która pozbawiona będzie między innymi napędu Blu-ray. Sprawy zaszły tak daleko, a słowa analityka tak powszechnie cytowane, że całą sprawą musiał zająć się producent konsoli. Sony wystosowało mocne dementi w którym oświadcza, że absolutnie nie jest zainteresowane PS3 w wersji nazwijmy ją „lite” bez napędu BD. Przedstawiciel działu marketingu Sony, Kim Nguyen skwitował dywagacje analityka słowem „absurd”, a pozbycie się napędu Blu-ray z konsoli byłoby fatalne w skutkach i cytujemy: zniszczyłoby PS3. Na koniec Nguyen jeszcze raz podkreślił, że : Blu-ray zawsze będzie częścią PS3.

Ciekawe co na to analityk Janco Partners, który chyba przebił swoimi dywagacjami samego Michaela Pachtera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

 1. Dlaczego słowa analityka to bzdura? Z jednej powodu. Wszystkie gry PS3 wydawane są na płytach Blu-ray. W związku z tym ludzie którzy kupiliby taką okrojoną konsolę i dodatkowo kupiliby sobie np. Resistance nie mogliby jej odpalić. Napęd BD to jedna z kluczowych części składających się na specyfikację PS3. A jak wiemy konsola może mieć zmieniane akcesoria, cenę, wielkość ale nie hardware wymagany do uruchamiania gier lub poprawnego działania gier.

  • Dlaczego słowa analityka to bzdura? Z jednej powodu. Wszystkie gry PS3 wydawane są na płytach Blu-ray. W związku z tym ludzie którzy kupiliby taką okrojoną konsolę i dodatkowo kupiliby sobie np. Resistance nie mogliby jej odpalić. Napęd BD to jedna z kluczowych części składających się na specyfikację PS3. A jak wiemy konsola może mieć zmieniane akcesoria, cenę, wielkość ale nie hardware wymagany do uruchamiania gier lub poprawnego działania gier.

   Teoretycznie Sony mogloby udostepniac gry przez neta. Ale watpie by sie na cos takiego odwazyli, bo sa one zwyczajnie za duze. No i musieliby zaimplementowac jakis soft do odpalania obrazow gier czy cos, z dodatkowymi zabezpieczeniami DRM. A to z pewnoscia szybko by zostalo zlamane i otworzylo droge do pirackich gier na konsoli.

 2. nie jest zainteresowane PS3 w wersji nazwijmy ją „lite” bez napędu BD

  Ja bym to nazwał Chlebak nie-do-grania Version Remix. Konsola bez gier? To mi dopiero innowacyjne podejście. Nawet multimedialny PSX nie poszedł tak daleko w tym kierunku. Nie ma to jak opinia fachowca, no bo co ja tam wiem o funkcji konsoli. . .

 3. Kurczę, jak się człowiek chwilę zastanowi to ta pogoń za sensacją osiąga już naprawdę chore wymiary. Serwisy i pewnie gazety nie wstydzą się cytować takiego imbecyla, bo to ciekawe/śmieszne? A może ktoś stwierdził że koleś mówi sensownie? Ja jestem tylko ciekaw, czy on za te swoje farmazony które serwuje ludziom, wyleci z pracy?A może to jakiś wolny analityczny strzelec i pisarz sci-fi w jednym? ; ]

 4. Kocham analityków branży gier! Są genialni i w ogóle super pewnie chodzą na białe kreski. Trzy niuchy i można ANALizować rynek :Poczywiście niuchają cukier puder !

 5. Blu-ray to atut Playstation3. Tyle w temacie. Ci analitycy to rzeczywiście coś niuchają albo bardzo zależy im na „popularności”.

 6. Playstation 3 bez napedu blu-ray jest tak prawdopodobny jak Xbox360 bez napedu DVD. Jak Nintendo 64 bez gniazda kartridge’y. Jak Telewizor bez ekranu. Jak analityk rynku gier bez uposledzenia umyslowego. Prawdopodobienstwo = 0. „8”

  • Playstation 3 bez napedu blu-ray jest tak prawdopodobny jak Xbox360 bez napedu DVD. Jak Nintendo 64 bez gniazda kartridge’y. Jak Telewizor bez ekranu. Jak analityk rynku gier bez uposledzenia umyslowego. Prawdopodobienstwo = 0. „8”

   nie takie rzeczy sie pojawialy. Sa komputery terminalowe, ze zdalnym systemem. Tak samo za jakis czas moga sie pojawic terminale do grania. 15 lat temu malo kto by przypuszczal, ze komorka bedzie miala aparat 5Mpix i dotykowy ekran 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here