INFORMACJA PRASOWA

W dowód uznania dla wzrastającego znaczenia rynku Europy Centralno-wschodniej PlayStation, utworzenie nowego przedstawicielstwa w Polsce, oznacza promowanie przez SCEE dynamicznie rozwijające się rynki takie jak Czechy czy Rosja.

„Wiele czołowych europejskich firm, z branży działa również na rynku polskim” – powiedział Hal Bame, SCEE Sales and Marketing Manger na rynek Europy Centralno-wschodniej, „I działa tu wiele znaczących polskich marek wzmacniających rynek gier. Bez wątpienia, Polska jest krajem wiodącym na tym rynku w Europie Centralno-wschodniej i właśnie dlatego SCEE zdecydowało się na utworzenie przedstawicielstwa w Warszawie, co może dodatkowo wspomóc rozwój już niesamowitego sukcesu. Zaufanie, jakim obdarzyliśmy ten niezwykle chłonny i świetnie rozwijający się rynek daje wyraz podjęta decyzja, o której dzisiaj Państwa poinformowaliśmy.”

„Nasze zobowiązanie dla rynku rozrywki jest dla wszystkich oczywiste” – powiedział Marcin Ziobrowski, desygnowany General Manager nowego przedstawicielstwa w Polsce. „Dzisiaj ogłaszamy także uruchomienie polskiego PLAYSTATION®Store, internetowego sklepu dla posiadaczy PLAYSTATION®3, ale także prezentację zbliżających się premier tytułów z pełną lokalizacją na rynek polski. Dotychczas wprowadziliśmy do sprzedaży gry w języku polskim na PlayStation®2 oraz PSP (PlayStation®Portable), teraz planujemy także lokalizować najnowsze tytuły na PLAYSTATION 3.”

Peter Laughton, Vice Prezydent i Country Manager Electronic Arts na kraje Europy Centralno-wschodniej, z wielkim entuzjazmem przyjął wiadomość o utworzeniu niezależnego przedstawicielstwa SCEE w Polsce, mając na uwadze perspektywy, jakie ta decyzja przyniesie polskiej branży gier. „Jesteśmy zachwyceni, że SCEE doceniło jak wielki potencjał ma polski rynek. Nie możemy doczekać się jeszcze mocniejszej współpracy oraz możliwości wspierania domowej rozrywki proponowanej przez PlayStation każdemu klientowi w Polsce i w regionie.”

Siedziba nowej firmy Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o. będzie w Warszawie. Rozpoczęcie działalności nastąpi 1 kwietnia 2008 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Nareszcie! 40 milionowy kraj z dynamicznie rozwijaj?c? sie gospodarka jest nie lada k?skiem dla takich tuzów branzy jak sony lub M$. Pominiecie Polski z lokalizacja byloby bledem niewybaczalnym. Brawa marce playstation !!!

  2. No, wreszcie coś ruszyło. Pamiętam tą petycje Butch’a z PE na temat polskiego menu w PSP którą podpisywali wszyscy prawie 2 lata temu. Może wreszcie takie zabiegi nie będą już potrzebne, bo jak się okazuje, wiedzą że Polska nie leży „już” w Afryce. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here