John High, dyrektor sekcji projektów zewnętrznych w amerykańskim oddziale Sony, w wywiadzie dla portalu Gamasutra podkreślił wagę, jaką Sony przywiązuje do rozprowadzania gier kanałami elektronicznymi. Firma planuje premierę szeregu tytułów, przeznaczony do wyłącznej dystrybucji on-line.

Ponadto High zapowiada współfinansowanie podobnych projektów niezależnych developerów. Zaprosił również developerów chętnych do współpracy do rejestracji na stronie Sony oraz przesyłanie prezentacji gier.

Na pytanie czy możliwa jest jakakolwiek współpraca z Microsoftem oraz wymienna dystrybucja z siecią Xbox Live!, High jednoznacznie stwierdził, iż jest to mało prawdopodobne, bo specyfika tworzonych właśnie gier wyklucza możliwość poprawnego działania na konsoli Xbox 360.

Sony zapowiada, że nowa konsola PlayStation 3 będzie dostosowana do gry w sieci co najmniej w takim stopniu, jak konkurencyjny Xbox 360 i jego sieć Xbox Live! Z wypowiedzi firmy można wnioskować, że dystrybucja gier przez internet stanowi istotną część jej planów na przyszłość.

Przeczytaj: John High na Gamasutrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolska wizja przyszłości
Następny artykułTanio, szybko, Wii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here