Japoński gigant zawarł umowę z firmą Viacom, która w kwietniu tego roku wykupiła prawa do Xfire za 102 miliony dolarów. Podczas zwołanej kilka dni temu konferencji, prezydent Viacomu, Ton Freston, powiedział: „Xfire podpisał umowę z Sony, na mocy której firma zobowiązała się stworzyć nową wersję swojej platformy specjalnie na potrzeby Playstation 3. Dzięki temu Xfire poszerzy grono swoich odbiorców o użytkowników konsol.”

Xfire to rewolucyjny komunikator, umożliwiający graczom z całego świata organizowanie wspólnych rozgrywek wieloosobowych poprzez Internet. Podobieństwa do Xbox Live! są widoczne już na pierwszy rzut oka. Program daje możliwość wysyłania wiadomości, sprawdzania czy znajomi są online, w jaką grę grają, kiedy po raz ostatni byli dostępni.

Umowa z Xfire może oszczędzić Sony wielu kłopotów. Nie od dziś wiadomo, że firma nie ma równie dużego doświadczenia na polu rozgrywki online co Microsoft. Korporacja Billa Gatesa wielokrotnie powtarzała jak wiele pracy i wysiłku zostało włożone w prace nad Xboxowym Live! Wygląda więc na to, że Sony ma już o jeden problem mniej.

Xfire na rynku dostępny jest od 2002 roku. Korzystanie z komunikatora jest bezpłatne a jego walory doceniło już 4.7 milionów graczy. Program można pobrać ze strony producenta www.xfire.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Ops, przypadek :P. Xfire to naprawde genialny program. Nie wiem, co bym bez niego zrobił. Możliwość robienia screenów, rozmowy z kole(żankami) i MULTUM innych opcji. . . Punkt dla Sony. . . Chociaż. . . ? Czy Xfire może konkurować z bardzo dopieszczoną, i ogromną usługa Live? Ciekaw jestem, czy Windows Vista! będzie posiadało coś takiego jak Xbox Live!. Nie mówię tutaj o płatnych serverach, ale o *wyszukiwarce* graczy, kto, kiedy, gdzie gra w danym momencie, ile przegrał w daną grę. . . Bardzo bym się ucieszył :). Bo xfire na kompa. . . Brak mu wielu opcji, a forum dyskusyjne programu aż pęka od sugestii. Ostatnie poprawki są śmiechu warte. Najwidoczniej twórcy po *Sprzedaniu się* spoczeli na laurach, zaczynają wycofywać się z rynku PC. Tak to wygląda 😐

  2. Tak, wg idei Live!Everywhere Windows Visa ma być w 100% kompatybilny i być po X360 kolejnym ważnym medium do gier online. Co więcej, będzie seria tytułów kompatybilna, co oznacza, że w jednej sieci walczyć będą ze sobą userzy Xbox360 i PC.

  3. Faktycznie. Gdyby XBox 360 i PC miały tą samą platformę software’ową do gier i można by było toczyć rozgrywki bez względu na sprzęt (PC <-> XBox360) to MS ma już na starcie duuużą przewagę.

  4. tak, tylko xboxowcy musza kupic klawe i myche, a pecetowcy pada :} bo sterowanie ma duzą role i zawsze ktores ze stron bedzie miałą lepiej (np PCtowcy w FPS, konsolowcy w zrecznościówkach), ciekawy jestem jak to ominą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here