Faceci w strojach ludowych, dziewczyny w spandexach – wszytsko tu jest.

Zdarzają się co prawda niechlubne wyjątki, szczególnie w przypadku aren, ale wynika to raczej z decyzji twórców, a nie możliwości silnika graficznego. Arena na tratwie płynącej w tunelu wygląda na przykład wyjątkowo nieprzekonywująco, choć pamiętać należy, że mówimy tu o średniowiecznej Europie, widzianej oczami japończyka.

Najgorsze jest jednak to, że gra posiada poważny błąd, pozwalający na wykonanie ciosu na przeciwniku i wstrzymanie animacji, ukazującej się na ekranie. Oznacza to, że można wyprowadzić mocny atak, przerwać jego prezentację w połowie i wykonać kolejny cios w czasie kiedy przeciwnik ciągle zbiera się z ziemi (lub leci w kierunku ściany – zależy od ciosu). Niby jest to zamierzone, ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że któryś z programistów nie wykonał do końca swojej roboty, zostawiając furtkę dla wszelkiej maści cheaterów.

Soul Calbur III to naprawdę dobra i reprezentatywna dla gatunku gra, w której zaimplementowano dość dziwne tryby rozgrywki. Doszło więc do sytuacji w której naprawdę wciągająca jest bijatyka, zaś wszystko to, co jest pomiędzy, powoduje znużenie i lekką irytację. Na korzyść Soul Calibur III nie wpływa również fakt, że nie posiada on trybu on-line. Choć mi osobiście nie przytrafiło się to ani razu, wieść gminna niesie, że grze zdarza się uszkadzać własne save’y, szczególnie w czasie gry w trybie Chronicles of the Sword.

„Dobra i reprezentatywna dla gatunku gra.”

Jeżeli więc szukacie gry na PlayStation, która we wciągający sposób symuluję walkę japońskich bohaterów, to pozycja dla was. Jeżeli natomiast szukacie jakiejkolwiek intrygi, lub irytuje was japoński pogląd na robienie gier i pisanie doń scenariuszy, to trzymajcie się od Soul Calibur III z daleka i zainwestujcie w Fight Night.

Dla każdego fana bijatyk Soul Calibur to pozycja mniej lub bardziej obowiązkowa, tak zwana klasyka gatunku. Dla osoby z poza tematu to dziwna mieszanka chorych fantazji o na wpół roznegliżowanych dziewczynach z wielkimi mieczami z walką na śmierć i życie.

Plusy

+ klasyczna bijatyka
+ możliwość stosowania broni
+ duża ilość przedmiotów i postaci

Minusy

– nudna fabuła
– nowe tryby są słabe
– rażące błędy autorów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here