Sprawa dotyczy Wielkiej Brytanii, gdzie trzy sieci handlowe: PC World, Currys i Dixons odmówiły sprzedawania gry, najprawdopodobniej ze względu na sporą dawkę przemocy w niej zawartą.

„Nasze plany nie obejmują sprzedawania Canis Canem Edit”, podał jeden z przedstawicieli sieci Currys. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie będą mogli nabyć grę gdzie indziej, lecz naszym zdaniem nie pasuje ona do „rodzinnego” wizerunku naszej firmy”. „Utrzymujemy dobre relacje z Rockstar i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana”.

Decyzja sklepów może dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że pozostałe produkcje Rockstaru, jak np. Grand Theft Auto: Vice City Stories można nabyć w nich bez problemu. Widać połączenie przemocy i szkolnej scenografii, przyprawione jeszcze ostatnimi aktami przemocy jakie miały miejsce w USA, doprowadziło ostatecznie do zniechęcenie sprzedawców do CCE.

W Canis Canem Edit, za oceanem znanym jako Bully, wcielamy się w postać niepokornego ucznia. Najprościej ująć pomysł gry Rockstar jako symulator chuligana. Gra ukaże się w Europie 27 października. Wszystko wskazuje na to, że w Polsce gra będzie do kupienia w kazdym sklepie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBlu-Ray w natarciu
Następny artykułZbij Jaya Z

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here