Gdy cichy niedzielny poranek 7 grudnia 1941 roku na Oahu przerwały spadające z japońskich samolotów bomby, nikt jeszcze nie zdawał sobie sprawy z tego, że oto zaczyna się jedno z największych starć w historii Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie odgrywa od dawna dużą rolę w świadomości zbiorowej amerykanów, to też często pojawia się zarówno w filmach, jak i grach.

Nowa gra Legendo Entertainment i 3D People o tytule Attack on Pearl Harbor skierowana jest do wszystkich tych, którzy nie mają pojęcia o lotnictwie, ale chcą przeżyć emocje uczestników tamtych zajść. Co ciekawe, autorzy zamieścili w grze dwie oddzielne fabuły, dzięki czemu początek i przebieg wojny na Pacyfiku będzie można obserwować oczami amerykańskiego pilota i japońskiego asa lotnictwa. Każde działanie będzie miało wymierny wpływ na przebieg wojny, to też niewykluczone, że w Attack on Pearl Harbor pojawią się dość zaskakujące scenariusze, w tym atak japończyków na kontynentalną Amerykę.

Do dyspozycji domorosłych pilotów autorzy oddadzą kilka z najbardziej popularnych myśliwców z epoki, w tym Mitsubishi A6M “Zero”, D3A1 Aichi “Val”, B5N Nakajima “Kate”, Chance Vought F4U Corsair, Douglas SBD Dauntless i Grumman TBM Avenger, w których powietrzne boje stoczą nad tytułowym Pearl Harbor, Iwo Jimą, Midway, Manilą i Birmą. Nie wiadomo, ile dokładnie zadań umieszczono w grze, ale autorzy podzielili okres od 1941 do 1945 roku na miesiące, w trakcie których odbywa się po kilka misji. Data wydania? Gdzieś na początku 2007 roku.

Twórcy zapraszają również na nową stronę gry.

Nie chcesz czekać? Możesz zawsze sięgnąć po klasyczne filmy – Tora! Tora! Tora! z 1970 i Pearl Harbor z 2001 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here