Plany twórców gry Superman Returns i studia Warner Bros. zakładały, że gra pojawi się w sklepach w momencie premiery filmu o tym samym tytule. Testy z grupami focusowymi wykazały jednak, że grze można poświęcić jeszcze trochę czasu. Odpowiedzialne za nią studio Tiburon dostępnych kilka miesięcy wykorzystało w pełni. 22 listopada gra ma trafić na amerykańskie półki sklepowe.

Twórcy stworzyli wirtualne miasto Metropolis o powierzchni 126 kilometrów kwadratowych. Większość budynków i elementów otoczenia może ulec zniszczeniu w czasie walki z przeciwnikami, których rozmiary przewyższają nieraz największe budynki. Równocześnie w dowolnej chwili Superman może wylądować na ulicy i pogadać z przechodniami. Warto również odnotować, że fabuła gry jest nieliniowa, a przeciwnicy mogą pojawiać się w dość nieoczekiwanych miejscach.

Główny bohater posłuży się swoimi super umiejętnościami, jak latanie, zamrażanie, supersiła czy superoddech.

Gra nie będzie podążała dokładnie za wydarzeniami przedstawionymi w filmie. Twórcy mówią, że poświęcono im połowę scenariusza, w drugiej zaś opowiedziano o wydarzeniach, które nie zmieściły się do filmu.

Wersje gry na starsze konsole PlayStation 2 i Xbox mają się charakteryzować m.in. ograniczą interaktywnością otoczenia.

Film Superman Returns, który zadebiutował w kinach w czerwcu, ciszył się pozytywnym przyjęciem krytyków. Na całym świecie zarobił 391 milionów dolarów. To pierwsza kontynuacja historii Supermana od 19 lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here