Rok się jeszcze nie skończył, ale już wypłynęły na szerokie wody Internetu dane od producentów dotyczące światowej sprzedaży konsol. Najchętniej kupowaną konsolą stacjonarną na naszej planecie licząc od stycznia tego roku do końca września było oczywiście Nintendo Wii, które sprzedało się w grubo ponad 8 milionowym nakładzie. Co ciekawe „Wielkie N” czuje za plecami gorący oddech… Playstation 3. Ciekawie wygląda sytuacja z Xboksem 360, który wyraźnie odstaje od konkurentów. Natomiast Playstation 2 zakończyło ostatnie 9 miesięcy z wynikiem tylko o milion sprzedanych egzemplarzy gorszym od X'a. Warto jednak zaznaczyć, że konsola Microsoftu nadal ogólnie wyprzedza Playstation 3 – do tej pory na świecie sprzedano 44,5 miliona Xboksów 360 oraz 41,6 miliona PS3.

Ciekawe jak na pełne wyniki za rok 2010 wpłynie rozpoczynający się właśnie gorący sezon przedświąteczny. Poniżej wyniki (podkreślmy to raz jeszcze – podane przez samych producentów) sprzedaży konsol od stycznia do końca września tego roku.

Dla mnie najbardziej zaskakujące są dane dotyczące Playstation 2. Ta konsola jest chyba nieśmiertelna.

1. Nintendo Wii – 8,45 mln

2. Playstation 3 – 8,1

3. Xbox 360 – 5,8

4. Playstation 2 – 4,8

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. W sumie to nie dziwne że PS2 się (ciągle) sprzedaje, więc i Sony pewnie będzie jeszcze długo ją produkowało. Tani PSone był wytwarzany do marca 2006, czyli jeszcze 6 lat po premierze PS2. Jeśli obecna generacja konsol ma być na 10 lat . . . to znaczy że PS2 będzie produkowany do 2022 roku ;)Ciekawe jak na wyniki całorocznej sprzedaży konsol wpłynie (lub nie) premiera X360slim ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here