Sega wycofała reklamy gry Samba de Amigo na konsolę Nintendo Wii. Dlaczego? Ponieważ w spocie pojawił się szympans potrząsający marakasami w rytm muzyki. Włochaty gość pojawił się w statecznym, brytyjskim(?) domu gdzie rodzinka bawi się w nudną planszówkę. Małpa wywołała konfuzję i szał na punkcie gry wideo. Zresztą zobaczcie sami. Nawet stateczna głowa rodziny pod krawatem i z gustownymi, różowymi szelkami wywija kontrolerami Wii! Film wywołał furię wśród obrońców zwierząt z PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). W liście przesłanym do Segi przedstawiciele organizacji wyjaśnili, że zwierzęcy „aktorzy” są często zmuszani do posłuszeństwa biciem i elektrowstrząsami. Sega, poproszona o usunięcie reklamy z witryny natychmiast zastosowała się do tej sugestii. Co więcej firma zadeklarowała, że nigdy więcej wykorzysta „naczelnych” w reklamie swoich gier. Poniżej możecie obejrzeć „zakazaną” reklamę gry Samba de Amigo.

Jakkolwiek popieramy protest i przychylamy się do opinii, że zwierzęcy aktorzy nie powinni występować w reklamach to lekkie elektrowstrząsy przydałyby się… osobie, która wpadła na pomysł tego idiotycznego filmu. Ach te różowe szeleczki! Czy Sega obieca, że one też już nie pojawią się w żadnej reklamie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie to żeby szympans coś złapał (marakasy) i poskakał (po fotelu) nie potrzeba elektro-wstrząsów tylko dobrze zawieszonego banana i kilkudziesięciu prób by wydobyć tą perfekcyjną. Potem wkleić całą scenę do gościa w szelkach i jest już scenka;) Tylko, że takich rzeczy nigdy nie można być pewnym i jednak dobrze, że SEGA tak milo i szybko zareagowała. btw: Czy mi się wydaje czy ta gra wyciąga kilka fps’ów na tej reklamówce?

  2. Swietna reklama 😀 A czasy kiedy meczylo sie zwierzeta do reklam i filmow juz dawno minely. Obecnie stosuje sie calkiem inne metody tresury. . . no, chyba ze ta reklama zostala nagrana w jakims kraju bylego Zwiazku Radzieckiego :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here