Kury znoszącej złote jaja się nie zabija; Rockstar to wie i szykuje kolejną grę GTA na konsolę SONY PSP. Nadchodzi Grand Theft Auto: Vice City Stories!

W najnowszej informacji firmowej, anonimowy redaktor wskazuje, że firma szczególnie blisko przygląda się spekulacjom fanów, którzy snują przypuszczenia o dalszym rozwoju sytuacji w kolejnym epizodzie Half-Life 2. Jednym z miejsc, które szczególnie przypadło do gustu Valve, jest hasło na Wikipedii, poświęcone drugiemu epizodowi.

Anonimowi redaktorzy z całego świata zebrali wszelkie informacje, jakie udało się żebrać o grze i poddali je dogłębnej analizie. Wnioski są bardzo interesujące. Przypomnijmy – filmik umieszczony na końcu Episode One zaczyna się wypadkiem pociągu, którym z City 17 uciekali Gordon i Alyx. Na podstawie filmu można snuć wiele przypuszczeń.

Po pierwsze, Alyx najprawdopodobniej przeżyła. Pomimo, że widzimy ją wiszącą z ruin mostu, a w następnej scenie zaś nieprzytomną, to na jej ciele brak obrażeń. Nie wiadomo, czy powróci G-man. Na początku Episode One najwyraźniej stracił kontrolę nad wydarzeniami, otoczony przez grupę Vortigauntów. Być może odegrają oni ważną rolę w dalszej grze.

Autorzy sugerują również, że nadeszła pora na zmianę rodzaju rozgrywki. Episode Two to głównie otwarte przestrzenie i pojazdy. Pomimo, że szaleństwa wozami nie będzie zbyt wiele (w grze pojawia się amatorski samochodzik rebeliantów), jest to i tak dramatyczne odejście od nieco zamkniętego świata, jaki proponował Half- Life 2. W planach autorów znajduje się również jeszcze więcej zagadek, opartych na fizyce, w tym „największa taka zagadka w historii”.

Pojawią się też nowi przeciwnicy, z robotem do polowania na czele, którego widać w filmie. Krótki klip ukazał również tajemnicze tunele, fani zaś przypuszczają, że jest to miejsce zamieszkania Króla Anitlionów – gigantycznego robala, ostatecznie usuniętego z Half-Life 2. Wiadomo również o nowej broni, wystrzeliwującej lepliwe kulki, pozbawiające stridery mocy.

Fani przypuszczają też, że engine gry otrzyma kilka usprawnień. Widać to na filmie, który ukazuje bujną roślinność i daleki zakres widoczności.

Przeczytaj: Episode Two na Wikipedii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Po Episode One odczuwam niedosyt. Ściślej mówiąc OGROMNy niedosyt. Jedno trzeba panom z Valve przyznać: wiedzą jak zaostrzyć ludziom apetyt na swoje produkcje 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here