Virtual Console jest jedną z najciekawszych zdolności Wii. To dzięki tej funkcji skompletujecie swój własny katalog gier retro, których w zasadzie nie da się już dostać w inny sposób. Wszystkie tytuły twórców Mario będą, za niewielką opłatą, dostępne do ściągnięcia prosto do pamięci flash zamontowanej w nowej konsoli. Tytułów będzie sporo, bo ponad 200 od samego Nintendo.

Niedługo po producencie Wii, kolejne firmy zadeklarowały aktywne wsparcie dla Virtual Console. Sega zaoferuje ci swoje gry z konsoli Sega Genesis. W ślad za twórcami Sonica poszła firma Hudson Soft, udostępniając sporą część biblioteczki konsoli TurboGrafx-16.

TurboGrafx-16, znany również pod nazwą PC Engine, został stworzony w 1987 roku przez Hudson Soft we współpracy z NEC. Konsola cieszyła się popularnością w Japonii, gdzie nowe gry ukazywały się aż do 1999 roku.

Dzięki obu firmom na Wii trafi prawdziwe zatrzęsienie staroszkolnych tytułów, pokroju pierwszych, dwuwymiarowych Soniców, albo kultowych platformówek Bonk.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że kolejną firmą, która polubiła się z Virtual Console jest Tecmo. Szefowie firmy obiecują agresywnie wspierać pomysł Nintendo, oferując mnóstwo swoich starszych hitów. A jest w czym wybierać: pierwsze części Ninja Gaiden, czy Tecmo Bowl, to gry do dziś budzące radosne wspomnienia wielu starszych fanów konsol.W zależności od wieku i prestiżu tytułu, koszt jednej gry ma się wahać między 4$ – 9$. Dla fanów starej szkoły może to być spory argument za kupnem Nintendo Wii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. IMHO – zdecydowanie za drogo. Virtual Console to genialny pomysł, o ile przypominałby Xbox’owego Live’a!. Ale plotki mówią, że będzie to tylko sklepik ze *starszymi* gierkami. Wielka mi rzecz :. A i jakoś nie widzę tam produktów *MUST HAVE*. . . Jeszcze nie widzę 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here