Pierwsza z nich kładzie nacisk przede wszystkim na akcje. Star Trek: Encounters będzie dostępny na PlayStation 2 jeszcze w tym tygodniu. Fani znajdą w tym kosmicznym shooterze pełno statków, postaci, broni, oraz innych nawiązań do świata Star Trek.

24 października wydany zostanie Star Trek: Tactical Assault, w którego będzie można zagrać na PlayStation Portable, oraz Nintendo DS. Jak sama nazwa podpowiada w grze większy nacisk zostanie położony na taktykę. Walki pomiędzy Gwiezdną Flotą (Starfleet) a Klingonami będzie można rozegrać zarówno samotnie na single-playerze, jak i ze znajomymi przez połączenie bezprzewodowe.

Trzecia z gier, Star Trek: Legacy, zostanie wydana 7 listopada na Xbox 360, oraz PC. Legacy da graczowi możliwość wcielenia się w admirała floty statków wojennych. Samodzielnie będzie trzeba wybrać statki, ich uzbrojenie, oraz dowodzących nimi kapitanów. Bitwy na wielką skale będą wymagały od grającego sporej ilości myślenia taktycznego.

Rod Abernethy i Jason Graves (pracowali przy „Blazing Angels” i „The Hobbit”) skończyli już tworzenie ścieżki dźwiękowej do wszystkich trzech nadchodzących gier. Sam soundtrack z Legacy to 60 minut świetnej muzyki symfonicznej. Parker A. Davis, producent gier, o pracy dwóch kompozytorów mówi: „Zatrudnienie utalentowanych muzycznie Roda Abernethiego i Jasona Gravesa do skomponowania ścieżki dźwiękowej Legacy było trafnym wyborem. Robimy grę, która łączy filmowość Star Trek z intensywnością walki kosmicznej, a Rod i Jason uchwycili piękno tego połączenia w swojej muzyce. Wyniki zrobiły na nas ogromne wrażenie i wierzymy, że gracze oraz fani serii się zgodzą, że gra jest bardzo „Star Trekowa”.”

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here