Seria X-COM została zapoczątkowana przez firmy Mythos Games oraz MicroProse w 1993 roku, a od tego czasu zdążyła ukazać się na różnych platformach i w rozmaitych formach oraz… zatrzeć się w historii gier. Obecnie zdecydowano się wznowić cykl, a za produkcję najnowszego tytułu odpowie studio 2K Marin.

Nowa produkcja zostanie zatytułowana XCOM (brak myślnika zamierzony) i prócz bardzo charakterystycznego strategicznego podejścia do rozgrywki, postawi na bogatą narrację… z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w niej w agenta FBI, który próbował będzie zlikwidować rosnące zagrożenie ze strony obcych. XCOM powstaje z myślą o PC i Xboksach 360. Nie jest znana nawet orientacyjna data premiery, a twórcy nie zdecydowali się jeszcze ujawnić pierwszych grafik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Zaraz zaraz, ale że co? Narracja z pierwszej osoby, czyli narratorem jest główny bohater, czy narracja z pierwszej osoby czyli narracja i gra z widokiem z pierwszej osoby? Torchę zawile to napisane ;)X-COM to jedne z najlepszych gier w tym gatunku. W przeciwieństwie do tych popłuczyn spod znaku UFO w późniejszym okresie. Wracając to tematu, jaka by nie była ta narracja, tfu osoba – trzymam kciuki.

  2. panowie nie spisujcie tego tak od razu na straty, aczkolwiek gdyby połączyć strategiczny format starego ufo (strategiczna mapa świata, możliwość prowadzenia badań) z pełnoprawnym fps’em który by się odpalał w celu wykonania misji mogłoby być pięknie.

  3. @sir_killer ,po tylu spalonych podejściach to tylko genetycznie spaczony optymista może nie być sceptycznie nastawiony. . . zauważ iż trzy pierwsze X-COM’y były trudnymi i rozbudowanymi grami, co „średnio” pasuje do targentu dla którego dziś robi się gry (poza nielicznymi wyjątkami)BTW pamięta ktoś Master of Magic? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here