Według analityków grupy badawczej NPD na rynku amerykańskim tylko jedna gra na konsolę Sony Playstation 3 sprzedała się* w ponad milionowym nakładzie. Tytułem tym jest Resistance: Fall of Man. Kreowany na wielki hit LittleBigPlanet zajął drugie miejsce z 750 tysiącami sprzedanych egzemplarzy. Na dalszych miejscach Killzone 2, Resistance 2, Uncharted: Drake's Fortune oraz Gran Turismo 5: Prologue które znalazły od 500 do 750 tysięcy klientów. Gorzej radził sobie MotorStorm, Heavenly Sword i Ratchet&Clank: Tools of Destruction. Te tytuły znalazły się w przedziale 250 – 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Poniżej 250 tys. znajdziemy MotorStorm: Pacific Rift.

Dane pochodzą z kwietnia tego roku, a wyniki sprzedaży nie uwzględniają ilości gier sprzedanych w zestawach bundle.

*wydana przez Sony

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. dosyć to dziwne, że gry na PS3 są gorąco oczekiwane tylko do premiery. . . po niej zainteresowanie tytułami jakoś słabnie. Później te wszystkie „killery” lądują w bundle packach bo się nie sprzedały w ilościach jakie planowano. . . . .

 2. A gdzie na liscie jest GTA 4? cos mi sie wydaje ze ta gra jako pierwsza powinna przekroczyc prog 1 mln!!! 8/ Bzduraaaaa !!

 3. Podpierając się VGChartz nie jest tak źle, bo mamy parę gier ponad 1mln:Grand Theft Auto IV – 2. 45Call of Duty 4: Modern Warfare – 2. 24Call of Duty: World at War – 1. 80Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots – 1. 69MotorStorm – 1. 51Madden NFL 09 – 1. 47Assassin’s Creed – 1. 45Resistance: Fall of Man – 1. 40Guitar Hero III: Legends of Rock – 1. 28A teraz jeśli zrobimy zestawienie „exclusiwów” na PS3 to zostaną trzy, czyli też nie tak źle:Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots – 1. 69MotorStorm – 1. 51Resistance: Fall of Man – 1. 40Coś ktoś z analityków nakręcił, albo odjął z wyliczenia gry kupione z konsolą jak bundle. . . http://vgchartz. com/worldtotals.php?name=&cons. . . rt=America

 4. Tu chodzi o ekskluzywne tytuły na PS3 pochodzące od wewnętrznych (czy tam zależnych) od Sony developerów. O czym osio nie wspomniał. . . Roztargnienie spowodowane upałami? : )

  • Tu chodzi o ekskluzywne tytuły na PS3 pochodzące od wewnętrznych (czy tam zależnych) od Sony developerów. O czym osio nie wspomniał. . . Roztargnienie spowodowane upałami? : )

   Sony published PS3 title – faktycznie nie zauważyłem bo było o tym tylko w zajawce której nie skopiowałem do newsikowania, a potem przez całe info nic o tym nie było, a to w sumie najważniejsze. Pardon

 5. Killzone2 jest grubo ponad milion, bo jakies 1. 7mln, ale total, na całym świecie. W US and A jest ich trochę poniżej 1mln, więc się nie łapie do statystyki. Ale w przypadku MotorStorma to i jest od wewnętrznego studia i jest powyżej 1mln (1. 51mln), a nie jak sugeruje news około 250k. 🙂

 6. Coś ktoś z analityków nakręcił, albo odjął z wyliczenia gry kupione z konsolą jak bundle. . .

  Jest dokładnie tak jak napisałeś. W zestawieniu nie były brane pod uwagę gry z bundli o czym Grzesiek wspomniał. Oj panowie – nie czytacie newsów i się czepiacie. . . słabo.

 7. Oj panowie – nie czytacie newsów i się czepiacie. . . słabo.

  Gdyby tylko te newsy zawieraly precyzyjniejsze info. . .

 8. Ciekawe jak te liczby wygladalyby, gdyby uwzglednic tylko rdzennych Amerykanow i to tylko tych mieszkajacych w rezerwatach. 🙂 „8”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here