Marka ATARI, własność Infogrames Inc., jest w tarapatach już od dłuższego czasu. Dość powiedzieć, że poza nazwą nie ma ona wiele wspólnego z oryginalną firmą, która stoi za niemałą rewolucją w rozrywce elektronicznej. Po tym, jak przechodziła z ręki do ręki w latach dziewięćdziesiątych, wydawało się, że integracja z Infogrames przyniesie stabilizację.

Tak się niestety nie stało, a ATARI, zgodnie z wieloletnią tradycją, popada w coraz większe tarapaty finansowe. Kwartalne koszty wahają się na poziomie 32 milionów dolarów przy 24 milionach zysku. Słabe wyniki finansowe zmusiły firmę do poszukiwań nowych źródeł dochodu. Tym razem ofiarą padła seria Driver, jeden z flagowych produktów firmy, który został wykupiony przez Ubisoft za 26 milionów dolarów.

Zaledwie dwa miesiące wcześniej ATARI sprzedało markę Stuntman firmie THQ.

Za wspomnianą sumę Ubisoft otrzymuje wszelkie prawa do marki oraz technologie użyte w grach. Co więcej, w ramach transakcji do Ubisoftu przejdzie również 80 pracowników studia Reflections Interactive, którzy tworzą grę od początku.

Przedstawiciele ATARI poinformowali w oświadczeniu dla prasy, że ruch jest częścią większego planu restrukturyzacyjnego, zmierzającego do pozbycia się słabszych marek oraz skupieniu się na produktach dobrze rokujących – w głównej mierze grze Test Drive Unlimited.

W ramach umowy ATARI utrzyma prawa do najnowszej gry w serii Driver, Parallel Lines, do końca 2006 roku.

Driver to dość popularna seria gier, w której gracze wcielają się w policjanta działającego w ukryciu. Większa część rozgrywki poświęcona jest jeżdżeniu samochodami. Powszechnie uważa się, że Driver nie wytrzymał konkurencji z serią Grand Theft Auto.

Do niedawna informowano o pracach nad kolejną częścią gry na PlayStation 3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here