Mocno zdziwieni musieli dziś być przedstawiciele EA i Konami. Po przyjściu do pracy, przed biurkami szefów zobaczyli nagie miecze, wbite w podłogę. Wojnę obu firmom wypowiedział francuski Ubisoft, który przygotowuje dwie nowe gry. Pierwsza z nich to Pure Football, która według zapowiedzi sprzed kilku tygodni, miała zdetronizować serie FIFA i PES, i zasiąść na tronie jako król wirtualnego futbolu. Ten tytuł trafi do sklepów już w maju tego roku. Będzie on jednak zupełnie inny od obu wymienionych przed chwilą gier. W nowym dziele Ubisoftu najsłynniejsi piłkarze z planety Ziemia rozgrywać będą mecze 5 na 5. Co ciekawe futbol Francuzów nie rządzi się żadnymi zasadami – na boisku nie będzie nawet sędziego. Kamera w tej produkcji umiejscowiona będzie na ramieniem wirtualnego piłkarza, a Ubisoft obiecuje, że sami będziemy mogli stworzyć własnego zawodnika. Gra oferować będzie też możliwość gry online dla czterech wielbicieli piłki nożnej. Wszystko wskazuje więc na to, że z szumnych zapowiedzi nie zostało nic konkretnego. Pure Football może być dobrą produkcją, ale z „prawdziwym” futbolem (FIFA, PES) produkcja Ubisoftu nie będzie nawet walczyła.

Druga nowość zapowiedziana przez Francuzów to Shaun White Skateboarding. I ta zapowiedź wzbudziła w nas mieszane uczucia. Oryginalne Shaun White Snowboarding było słabe – jego drugą część wydano już tylko na Wii. Mimo to będziemy się przypatrywali nowej grze ponieważ Ubisoft zapowiada, że będzie to coś zupełnie świeżego i innowacyjnego. Niestety wydawca nie powiedział nic konkretnego na temat tej produkcji. Skaterzy muszą się więc uzbroić w cierpliwość i wypatrywać kolejnych doniesień francuskiego wydawcy. My do tej wiadomości dokładamy pierwsze fotki z Pure Football. Za chwilę zobaczycie je obok tego newsa.

Aktualizacja: Shaun White Skateboarding zostanie wydane na konsolach Xbox 360, Playstation 3 oraz Nintendo Wii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. 1. Nie lubię wirtualnej piłki, tym bardziej deskorolki. 2. 3. Nie lubię Ubisoftu, od momentu opublikowania ich gróźb, na temat zabezpieczeń. 4. Punkt drugi możecie wypełnić czymkolwiek;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here