W jednym z ostatnich wywiadów Moore przyznał, że Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że PlayStation 2 swój gigantyczny sukces zawdzięcza swojej „wszechstronności”. Faktycznie, konsola trafiała praktycznie w każde gusta, oferując gry zarówno dla pięciolatków jak i dla osób starszych. Dodatkowo, innowacyjne gry sprzedawane ze specjalnymi akcesoriami takie jak Sing Star, Buzz!, Eye Toy czy Gitar Hero przyciągnęły do konsoli osoby nie interesujące się na co dzień grami.

Zdaniem Moore'a, Microsoft pracuje w tej chwili nad softem, który będzie Xboxowym odpowiednikiem wcześniej wymienionych tytułów. Można zatem liczyć na gry, które pozwolą nam odpocząć od pada i zaoferują nam nieco inny rodzaj rozrywki. Oprócz tego Gigant z Redmond pracuje nad grami dla młodszych odbiorców. Jak podaje Moore, Viva Pinata – nowa gra Rareware oraz związany z nią serial animowany, jest dopiero początkiem tego typu działań.

Pod koniec roku Microsoft wypuści na rynek kamerkę do Xboxa 360, która, jak twierdzi Moore, nie tylko pozwoli graczom przeprowadzać videokonferencje, lecz również wprowadzi do gier zupełnie nowe rozwiązania.

Microsoft wielokrotnie podkreślał, że powalczy o rynek nowej generacji konsol. Patrząc na obecną sytuację Xboxa 360 wygląda na to, że amerykańska korporacja jest na dobrej drodze, aby wreszcie prześcignąć swojego głównego konkurenta – SONY.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. I na takiej walce korzystamy my – klienci. Jeśli chodzi o konsole, to Microsoft w podejściu do klienta przoduje w tej chwili. Xbox wydaje się po prostu. . . przyjemny (w przeciwnieństwie do np. ‚nie nowoczesnej PS2’).

  2. nie ma co poruwnywac x360, ps2 – zupelnie inna klasa, chociaz jeszcze PS2 roznorodnascia softu bije pudelko msja jestem za wii, to dopiero inne podejscie:}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here