Korporacja Sony ze swoim Playstation 3 złapała drugi oddech i odrabia straty względem konkurencji. Ta jednak nie próżnuje. W pierwszych dwóch tygodniach tego miesiąca nowych nabywców znalazło 650 tysięcy konsol Nintendo Wii. 300 tysięcy w pierwszym i 350 tysięcy w drugim tygodniu. Producent zaciera ręce i mówi, że jest to najlepszy miesiąc od czasu amerykańskiej premiery. Niestety ogromna popularność Wii przekłada się braki w dostawach. Mimo, iż Nintendo pracuje pełną parą produkując miesięcznie ponad 1.8 miliona konsol to sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych świecą pustkami. Wii schodzi po prostu jak ciepłe bułeczki.

Skąd to wielkie zainteresowanie konsolami Nintendo? Jak widać nowatorski pomysł liczy się czasem bardziej od niesamowitej grafiki, wielordzeniowych procesorów i tak dalej…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Skąd popularność? To proste. Kiedyś było to samo. Wczoraj było to samo. Dzisiaj mam kupować też to samo? Identycznie wygląda sytuacja z aparatami fotograficznymi. Z 3mpix na 5 mpix warto przejść, ale z 5mpiz na 10mpix już nie robi wielkiej różnicy o ile pozostałe parametry nie podskoczą w górę.

  2. róznica będzie, jeżeli za wzrostem rozdzielczości wzrośnie fizyczny rozmiar matrycy. inaczej wzrost jakości będzie nikły, a po przekroczeniu pewnej bariery – spadnie. Ważny jest tez obiektyw, soczewki itp. To jest dobre porównanie do gier – od lata wciska nam sie że najważniejsza jest grafika. Tymczasem bez innych elementów (grywalnosć, muzyka, fabuła, i inne) będzie klapa. Ładna, ale klapa. Tak samo fotoamatorom wciska się, ze potrzebne im jak najwięcej megapikseli. Bzdura! Przeciętny użytkownik nie potrzebuje więcej niż 4-5 MP. A to i tak za dużo. Mikroskopijne aparaty z 10MP, dadzą gorszy rezultat niż porządnie wyposarzone 5MP.

  3. Witam,sam jestem pod wrażeniem ps3. Po raz pierwszy, gdy u kumpla zobaczyłem jeszcze na telewizorze z „ryjem na plecach” Motor Storm byłem w szoku, gdy dokupił full hd szczęki szukałem na podłodze. Trzy następne weekendy spędzałem, na podziwianiu tego cuda. Miesiąc później nabyłem Wii. I co? Prawda wodotrysków nie było, ale ile to już imprez się odbyło przy szalonych tańczących królikach. Bokserskie wieczory, w których nawet kobiety z alergią na komputery brały udział, były pełne emocji do rana. Moja Kochana wymiata na wyścigach (Exite Truck)i nie daje mi żadnych szans, a i mi zdarzyło się parę razy odskoczyć od telewizora z dreszczem wywołanym przez babę z piłą mechaniczną z RE4. Morał: grywalność i miodność to jest to co dziś daje mi i mam wrażenie nie tylko mi wielką satysfakcję. Po latach abstynencji od elektronicznej rozrywki znowu znajduje frajdę z odpalenia nowej gry. Pozdrawiam Wujek195P. S. Spotkałem się z opinią, że mało jest gier wydawanych na tą konsolę. Polecam uwadze lokalne giełdy elektronicznie, gdzie można legalnie nabyć nówkę lub za niewielką opłatą wymienić grę za grę. Od paru miesięcy jedna lub dwie gry miesięcznie przelatują przez moją maszynkę. Nie ma co narzekać. Pozdrawiam jeszcze raz.

  4. Różnica w megapixelach, oprócz tego co napisał Wujo, polega przede wszystkim na tym, że duża ilość mp pozwala na druk wielkoformatowy. Także profesjonaliści od 10 mp, szare żuczki do 10 mp 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here