ux dessigner

Jeżeli jesteśmy osobami, które aż ciągnie do technologi i pracy z nią to z pewnością ten artykuł się wam spodoba! Czy zastanawialiście się czym zajmuje się UX designer? I kim w ogóle taka osoba jest? Projektowanie doświadczenia użytkownika z produktem to coś, co was interesuje? Jeżeli posiadasz umysł zarówno artystyczny jak i techniczny to z pewnością powinieneś zastanowić się nad pracą UX designera!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-ux-designerem/ 

Spis treści

Kim właściwie jest UX designer – co należy do jego obowiązków?

Zadaniem osoby, która pracuje na takim stanowisku jest zaprojektowanie doświadczeń oraz interakcji między użytkownikiem, a danym serwisem, usługą, stroną internetową, aplikacją lub grą. Może zajmować się też projektowaniem obsługi ekspresu do kawy lub robota sprzątającego. Każda rzecz, produkt lub usługa, która wymaga interakcji z użytkownikiem potrzebuje kogoś, kto zaprojektuje tę interakcję z najbardziej prosty i intuicyjny sposób.

UX designer czasami będzie musiał wykonywać makiety, wizualizacje lub szkice, które pozwolą przekazać jego pomysł pracodawcy oraz sporządzić badania wśród danej grupy ludzi i odpowiednio zinterpretować te dane, przekładając je na potrzeby projektu.

Praca UX designera

Taki wymiary pracy jest wyjątkowo nowy, zwłaszcza w naszym kraju. Wiąże się to z tym, że bardzo mała grupa osób wie, o istnieniu takiego zawodu. Co dopiero o tym, czym taka osoba się zajmuje. Jest to spowodowane tym, że filmy stosunkowo niedawno zauważyły jak ważne jest optymalizowanie sposobu interakcji z produktem. Obecnie, kiedy konkurencja na rynku w świecie it stale rośnie, firmy muszą liczyć się z tym, że użytkownik nie ma tylko jednej opcji do wyboru, dlatego wybierze to z czego będzie mu najłatwiej i najprzyjemniej skorzystać. Konkurencja nie śpi! Klient lub użytkownik wybierze to co jest najlepsze, więc jako firma musimy dążyć do zapewnienia mu jak najlepszej jakości korzystania z naszego produktu lub usługi. 

Co zrobić, aby zostać UX designerem?

Tutaj sprawa nie wygląda tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie studiów, związanych z tym kierunkiem. Jednak w naszym kraju nie są one tak bardzo popularne. Na rynku nie ma też dużo kursów dla przyszłych designerów. Zadanie będzie o wiele łatwiejsze, jeżeli biegle porozumiewamy się w języku angielskim. Dużo kursów, na takie stanowisko odbywa się właśnie w tym języku. Jeżeli bardzo poważnie myślimy nad taką pracę, możemy też skorzystać z oferty studiów zagranicznych.

Zobacz też: http://www.androidal.pl/ux-designer-ile-zarabia/33350

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here