Popularni Kwadratowi zapowiedzieli, iż mieszkańcy Europy z przygodami Valkyrii będą mogli zapoznać się już (a może dopiero, patrząc na daty premiery na pozostałych kontynentach?) siódmego września, kiedy to odbędzie się PAL-owska premiera tejże gry.

Jak można wywnioskować już z samej nazwy, VP2: Silmeria w dużej mierze obraca się wokół nordyckiej mitologii. Nie zabraknie więc Odyna, Valhalli (nie, nie tej Valhalli) i Einherjarów, mających stanąć po stronie Bogów podczas ich zmierzchu, zwanego Ragnarokiem. VP2 zostało bardzo ciepło przyjęte na świecie zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Dla tych, co nie wiedzą (ja nie wiedziałem) – einherjarowie – wojownicy, którzy trafili do Valhalli po śmierci na polu bitwy. Staną do walki na wezwanie Odyna podczas Ragnaroku. Więcej na wikipedii.

  2. Nie jestem do konca przekonany, czy musieli umrzec na polu bitwy. To chyba byli po prostu najmezniejsi ludzi, wojownicy, ktorych Walkyrie zabieraly w momencie smierci do Valhalli.

    • Nie jestem do konca przekonany, czy musieli umrzec na polu bitwy. To chyba byli po prostu najmezniejsi ludzi, wojownicy, ktorych Walkyrie zabieraly w momencie smierci do Valhalli.

      Absolutnie musieli. :] W ogóle śmierć na polu bitwy była w społeczeństwie Wikingów najwyższym dostępnym honorem. Połowa z zabitych na polu bitwy trafiała do Valhalli jako einherjarowie, druga połowa zaś do Folkvangr (nie mogę doczytać, na jakiej podstawie dokonywany był podział). Natomiast wojownik, który umarł w łóżku, nawet najdzielniejszy, skazywany był na wieczny pobyt w Helu, tyle że nie w tym uzdrowisku nad Bałtykiem, a w nordyckiej krainie potępionych. 🙂

  3. Skoro tak mowisz to wierze Ci na slowo. Nie jestem tak oczytany w mitologii nordyckiej by podejmowac tutaj jakas dyskusje 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here