Pod skrzydłami wydawcy dtp Entertainment niemiecki producent Deck 13, którego znamy między innymi z przygodówek Ankh i Jack Keane tworzy nową, oryginalną produkcję z gatunku roleplaying. Venetica opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Scarlett, która jest córką… (dawnej) Śmierci. W uniwersum gry jest to bowiem tytuł przechodni. Pan (lub pani?) Kostuch wybierany jest przez tak zwaną Radę „Corpus”. Niestety ludzie są ułomni i na kolejną inkarnację Śmierci wybrali złego nekromantę, który dzięki uzyskanej mocy chce zniszczyć świat. Jakżeby inaczej! Tylko obdarzona niezwykłą mocą Scarlett może ocalić ludzkość przed armageddonem.

Twórcy obiecują niezwykłą przygodę w olbrzymim uniwersum utrzymanym w klimatach (mniej więcej) XVI wiecznej Europy. Venetica ma pojawić się w przyszłym roku na platformy Xbox 360 i PC. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy trailer z tej produkcji. Zapraszamy także do pierwszej galerii z tej ciekawej – miejmy nadzieję – gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. EEE kolejna fajna gierka co nie wyjdzie na ps 3. . . Teraz mam dylemat między upgradem kompa a zakupem X. . . Ale chyba jednak zdecyduje sie na kompa. ;0 Swoją drogą ciekawe jaka ta gierka będzie naprawdę bo zapowiedzi to. . .

  2. Właśnie przyszło mi do głowy – bardzo dobrze, że gra nie będzie się nazywać Venerica 😉 Mogła by się słabo sprzedać. . . .

  3. Jeśli to faktycznie będą klimaty XVIwiecznej Europy, czyli walki protestancko-katolickie w ramach reformacji i kontrreformacji, rzezie na Hugenotach (Noc św. Bartłomieja się kłania), Inkwizycja i palenie czarownic na stosach (dobrze chociaz, ze juz wtedy Stary Kontynent podniósł się z kolan po epidemii Dżumy) to nie wróże głównej bohaterce długiego życia z takim strojem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here