INFORMACJA PRASOWA: Otwierająca nowe obszary domowej rozrywki gra „Viva Pinata” na konsolę Xbox 360, dostępna w sklepach w całej Europie od 1 grudnia, została opracowana przez renomowaną firmę Rare Ltd. oraz Microsoft Game Studios. Tytuł ten zabiera gracza na Wyspę Pinata, na której żyją tytułowe zwierzęta „Pinaty”.

„Dzięki Viva Pinata, konsola Xbox da możliwość dobrej zabawy całej rodzinie” – powiedział Shane Kim, wiceprezes Microsoft Game Studios. „Jest to gra, która z pewnością zyska dużą popularność. Tytuł ten w krótkim czasie stanie się synonimem rodzinnej rozrywki” – dodał Shane Kim.

Odbiorcy z różnych grup wiekowych z pewnością docenią kolorowy świat, w którym będą mogli stworzyć i dostosować otoczenie tak, aby przyciągnąć i oswoić ponad 60 gatunków dzikich „Pinat”, a także zaopiekować się nimi. Dzięki dużej ilości opcji personalizacji, gracze mogą nadawać swoim pupilom imiona, wybierać dla nich ozdoby i ubrania, tworzyć odpowiednie otoczenie sadząc trawę, kwiaty, itp.

Grę „Viva Pinata” wymyśliła firma Rare Ltd., która jest też autorem znanych pozycji przeznaczonych dla odbiorców ze wszystkich grup wiekowych, np.: „Banjo-Kazooie®”, czy „Grabbed by the Ghoulies®”. Współautorzy tych gier pracowali nad „Viva Pinata” wspólnie z nowym pokoleniem twórców.

„Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć grę z wirtualnymi zwierzakami, które można dowolnie zmieniać i wymieniać między sobą, a także, które mają swój wyjątkowy wygląd i zachowanie” – powiedział Gregg Mayles, główny projektant „Viva Pinata” w firmie Rare Ltd. „Kiedy szukaliśmy jakiegoś wyróżniającego się pomysłu, nasi rysownicy stworzyli projekty przypominające zwierzaki stosowane w meksykańskiej grze Pinata, które od razu nam się spodobały” – dodał Gregg Mayles.

Najnowsze informacje na temat „Viva Pinata” można znaleźć na stroniehttp://www.vivapinata.com. Jest to wirtualna wyspa, na której gracze znajdą porady dotyczące gry oraz niepublikowane w innych miejscach dodatki, takie jak m.in. dzwonki, czy tapety.

Gra „Viva Pinata” została oznaczona symbolem „E” (sugerowana dla wszystkich grup wiekowych) i jest dostępna tylko na konsoli Xbox 360.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here