Serwis GameSpy zaprezentował listę dziesięciu najważniejszych gier mijającego roku. Jakie gry przypadły do gustu redaktorom? Konkurencję zakasował Call of Duty 4: Modern Combat. Na drugiej pozycji znalazł się The Orange Box. Jak widać pomarańczowe pudło od Valve zostało przyjęte bardzo ciepło przez branżowych ekspertów. Brązowy medal trafił do rąk Big Daddy’ego z gry Bioshock. Doceniono także World in Conflict, Crysisa oraz naszego rodzimego Wiedźmina! Trzeba przyznać, że Top Ten redaktorów GameSpy przypadł nam bardzo do gustu. Choćby dlatego, że w końcu nie ma Mariana hydraulika na pierwszym miejscu. Ranking wygląda też zupełnie inaczej niż ten opublikowany tydzień temu przez prestiżowy magazyn TIME.

Oto pełne zestawienie PC TOP TEN według GameSpy:
1. Call of Duty 4: Modern Warfare
2. The Orange Box
3. BioShock
4. Galactic Civilizations II: Dark Avatar
5. World of Warcraft: The Burning Crusade
6. The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
7. World in Conflict
8. Crysis
9. Sam & Max: Season 1
10. The Witcher

[Głosów:0    Średnia:0/5]

22 KOMENTARZE

 1. Nie, nie zgadzam się. Wiedźmin jest zbyt nisko i zapomnieli o Masce Zdrajcy. Ale trzeba im przyznać, jak na razie są najbliżej.

  • Nie, nie zgadzam się. Wiedźmin jest zbyt nisko i zapomnieli o Masce Zdrajcy. Ale trzeba im przyznać, jak na razie są najbliżej.

   Hmm, nie wiem w czym problem u mnie, ale po tym jak skonczylem Wiedzmina, do Maski Zdrajcy nie moge sie zabrac. Przeszedlem w sumie pierwszy loch, gdzie zaczyna sie gre. I to wszystko. Gre mam od tygodnia (jesli nie wiecej), a kompletnie mnie nie ciagnie. Moze wiec nie zapomnieli?

 2. hmmm czegoś tu nie rozumiem. Wczoraj pojawiło się info o kiepskiej sprzedaży Crisisa a dziś w pierwszej dziesiątce na 8 miejscu się puszy. Cura, a czemuż to takim gniotem obwołałeś World in conflict?

 3. Zapomnieliście dopisać, że jest to ranking tylko gier na PC – nie wprowadzajcie ludzi w błąd! To tłumaczy np. : brak Mass Effecta czy Mariana. Źródło – http://goty. gamespy. com/2007/pc/index.html

 4. Dokładnie – jest to ranking tylko tytułów PCtowych, więc brak hitów z konsol. Pozostałe rankingi ukaża się do niedzieli.

  Trzeba przyznać, że Top Ten redaktorów GameSpy przypadł nam bardzo do gustu. Choćby dlatego, że w końcu nie ma Mariana hydraulika na pierwszym miejscu.

  Przepraszam, co ma pan redaktor do Mario? Gra wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest bardzo dobra, choć nie każdemu się musi podobać. Jednakże nierozumiem tego zwrotu – grał pan? A może zwyczajnie zazdrości posiadaczom Wii. . . ?

  • Gra wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest bardzo dobra, choć nie każdemu się musi podobać.

   Pokaż mi te znaki?Wracając do tematu, to jakoś nie mogę przeboleć, że taka nudna gra jak Galactic Civlizations jest aż tak wysoko.

 5. Nie rozumiem dlaczego WoW: TBC znalazł się na tej liście. Fakt, że w tą grę gra wiele milionów ludzi nie świadczy jeszcze, że miała jakiś wpływ w rozwój rynku gier. . .

 6. Sądziłem, że z rankingu łatwo odczytać o jaką platformę chodzi. Pardon-dopisałem

  Przepraszam, co ma pan redaktor do Mario? Gra wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest bardzo dobra, choć nie każdemu się musi podobać. Jednakże nierozumiem tego zwrotu – grał pan? A może zwyczajnie zazdrości posiadaczom Wii. . . ?

  Niektórym strach cokolwiek napisać pół żartem, pół serio.

 7. @bubba51: http://www.gamerankings. com/itemrankings/simpl. . . rankings=yekhem. . . http://www.valhalla.pl/news7433-Co-pod-choinka.htmlekhem. . . @osio:

  Niektórym strach cokolwiek napisać pół żartem, pół serio.

  pół-żartem, pół-serio? ok. Ja mam dośc CoD4 na pierwszych miejscach. No gdzie nie spojrze – Modern Warfare. Na X’a, na PC, na PS3. . . Może wystarczy już?ciekawe że takiego tekstu na Valhalli nigdy nie przeczytam w newsie (i na innych portalach pewnie też).

 8. A nie przyszło do głowy, że ten kawałek tekstu jest dodany po to, żeby był hiperlink do recenzji Mario?Czasem mam wrażenie, że. . . a nie ważne 😀

 9. pół-żartem, pół-serio? ok. Ja mam dośc CoD4 na pierwszych miejscach. No gdzie nie spojrze – Modern Warfare. Na X’a, na PC, na PS3. . . Może wystarczy już? ciekawe że takiego tekstu na Valhalli nigdy nie przeczytam w newsie (i na innych portalach pewnie też).

  Masz zły dzień? Coś jeszcze na wątrobie leży?

 10. Nie dziwię się, że ten ranking przypadł redakcji do gustu. W końcu to rankig gier na PC. . . I co lepsze przyszły rok na PC zapowiada się też bardzo ciekawie: STALKER:CS, Alan Wake, Age of Conan, White Gold, Precursors, Warhound, Mafia2, Fallout3, Brothers in Arms: HH itd. itp. A porty z konsolek do popykania też się pojawią prędzej (Assassin’s Creed), czy później (Mass Effect). Czy to nie zastanawiające, że klęska PCtów ogłaszana jest co roku, a co roku najlepsze gry dla doświadczonych i wymagających graczy wychodzą właśnie na PC. . ?

 11. @p53, jaki Fallout3? to to tylko mod klasy totalna konwersja z TES4 ( achoć chciałbym sie pomylic i by gra byla godna tej nazwy, tylko ze TES z odsłony na odsłone jest coraz bardziej uproszony, miodność każdej kolejnej gry jest w przyblizeniu odwrotnie proporcjonalna do jakości grafiki +6 do 7pkt ( z skali 10cio punktowej, stała wartosc dla firmy na B)), już wieksze nadzieje pokladam w DX3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here