INFORMACJA PRASOWA

Wiedźmin od początku planowany był jako gra, która przeniesie polski przemysł rozrywkowy na poziom światowy. Wszystko zostało podporządkowane temu celowi – od budżetu (ponad 20 mln złotych), przez liczebność zespołu developerskiego (70 osób + ok. 200 współpracowników), pomoc nominowanego do oscara Tomasza Bagińskiego (który stworzył intro i outro gry), aż po nakład – 100 tys. w Polsce i 700 tys. na całym świecie.

W efekcie powstała gra przewyższająca skalą większość polskich produkcji filmowych, takich jak np. „Pan Tadeusz”. Rozmach gry zdecydowanie przekracza to co osiągnęło rodzime kino. Poza tym, Wiedźmin jest niecierpliwie oczekiwany nie tylko w całej Europie ale również w Stanach Zjednoczonych, Rosji i dalekiej Azji.

„Jesteśmy szczęśliwi, że efekt naszej ciężkiej pracy mógł w końcu ujrzeć światło dzienne. Włożyliśmy w Wiedźmina nasze serca i sądzimy, że gra okaże się wielką i bardzo pozytywną niespodzianką dla fanów RPG na całym świecie” – powiedział Michał Kiciński, Joint CEO CD Projekt. „Pierwsze opinie graczy i mediów jasno wskazują na to, że udało nam się osiągnąć cel”.

I chyba już teraz można napisać, że ten wysiłek i determinacja opłaciły się! Pierwsze recenzje gry są niezwykle pochlebne i to zarówno ze strony rodzimych mediów, jak i dziennikarzy zagranicznych. O tym, czy obietnice twórców gry zostały spełnione, a Wiedźmin zawojuje nie tylko Polskę ale i świat, może się już teraz przekonać każdy, siadając przed komputerem.

Gra komputerowa Wiedźmin została stworzona przez rodzime STUDIO CD Projekt RED w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Wydaniu gry towarzyszyło wiele dodatkowych wydarzeń. Pojawiła się m.in. niezależna od gry płyta muzyką inspirowaną Wiedźminem i światem wykreowanym Przez Andrzeja Sapkowskiego (w jej nagraniu wzięli udział artyści tacy jak Vader, Rootwater, czy Habakuk), gra na telefony komórkowe, gra karciana, limitowana seria telefonów Samsung, kości do gry, wznowienie komiksu Bogusława Polcha i Andrzeja Parowskiego. W przygotowaniu nowy komiks autorstwa Przemysława Truścińskiego, oraz gra flashowa. Od kilku dni w sieci Multikino przed wybranymi filmami można również oglądać film Tomasza Bagińskiego pt. Wiedźmin – stanowiący jednocześnie intro gry.

Więcej informacji o grze na www.thewitcher.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Kupilem gre wczoraj w empiku 1 dzien przed premiera. Za kwote 84 zl dostajemy produkt absolutnie wybitny okraszony masa dodatkow: mapa swiata, plyta z filmami prezentujacymi proces tworzenia gry, plyta z muzyka, poradnik zawierajacy opis questow, opowiadanie Andrzeja sapkowskiego no i oczywiscie instrukcja do gry. A sama gra? Genialna od czasow Fallouta nie gralem w nic bardziej wciagajacego. Brawa dla polskich programistow! Polacy nie gesi i swojego Wiedzmina maja:-) Pozdrawiam

  2. jak o jest ze najbardziej oczekiwana gra i tylko jeden komentarz jej dotyczący?czyżby wszyscy ciągle grali?ja czekam na jej konwersje na X’a to wtedy pogram bardzo chętnie i wydam 70e na nią bez zmrużenia oka, a tak laptop chyba za słaby no i OS nie ten 🙂

  3. Ja kupiłem już gre w zamówieniu przedpremierowym, pograć nie pogram bo chwilowo mój sprzęt mi nie pozwala. ale za jakieś pól miesiąca będę sobie w „W” pogrywał na max detalach :]Czekamy na recenzje Valhalli.

  4. ja czekam na jej konwersje na X’a to wtedy pogram bardzo chętnie i wydam 70e na nią bez zmrużenia oka, a tak laptop chyba za słaby no i OS nie ten 🙂

    Z calym szacunkiem, ale obawiam sie, ze mozesz sie nie doczekac 😛 O ile wiem, to CD Projekt Red nie ma w planach przenoszenia Wiedzmina na Xboxa 360. Ale moze to nawet lepiej, bo jesli mialoby to sie skonczyc tak, jak z Two Worlds, to Witcher powinien zostac PC exclusive 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here