INFORMACJA PRASOWA

„Wiedźmin” ukaże się w 10 wersjach językowych i wydany zostanie na całym świecie. W Europie i Azji gra trafi do sklepów 26 października. W USA premiera ustalona jest na 30 października.

„Wiedźmin jest wyjątkową grą RPG, która potwierdza politykę Atari odnośnie wydawania tytułów tylko najwyższej jakości.” powiedział Mathias Hautefort, wice prezes wykonawczy Atari. „Pracując ramię w ramię z niezależnym developerem – studiem CD Projekt RED, wyznaczamy nowy standard dla gier tego gatunku”. Atari wydaje Wiedźmina w większości krajów UE, Azji oraz w USA.

„Stworzenie Wiedźmina było ogromnym wyzwaniem ale i przygodą. Naszym zadaniem było stworzyć grę z niesamowicie wciągającą opowieścią i wiarygodnym światem. Taka grę RPG, w którą sami bardzo chcielibyśmy zagrać.” – powiedział Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt – „Podeszliśmy do tego zadania bez kompromisów. Dzięki temu Wiedźmin nie jest po prostu kolejną grą RPG. Jest dziełem, które pod wieloma względami zmienia i wychodzi poza typowy kanon gier tego typu. Jest to dość odważne podejście lecz wierzę że dzięki temu Wiedźmin wniesie sporo świeżości do gatunku oraz oczywiście da dużo radości i emocji graczom na całym świecie.”

Wiedźmin to gra, która wnosi do gatunku fantasy RPG powiew świeżości. Stworzona na podstawie bestsellerowych powieści Andrzeja Sapkowskiego pozwala graczowi wcielić się w rolę posiadającego nadludzkie zdolności wiedźmina Geralta, legendarnego zabójcy potworów i mistrza walki mieczem. Inspiracje literackim pierwowzorem gwarantują niepowtarzalny świat pełen politycznych intryg, w którym nie ma jasnej granicy między dobrem i złem. Wiedźmin oferuje nowe podejście do tradycyjnej rozgrywki znanej z komputerowych gier role-playing, idealnie łącząc rozbudowaną, wielowątkową fabułę z niezwykle dynamicznym systemem walki. To idealna pozycja zarówno dla miłośników gier ze złożoną, nieliniową opowieścią, jak i dla fanówmocnej akcji.

Przykładowe wizualizacje świata Wiedźmina znajdują się tutaj:

http://www.gram.pl/upl/news/120071017163146.jpg
http://www.gram.pl/upl/news/120071017163506.jpg

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Jak by to powiedzieć/napisać: dzień bez Wiedźmina jest dniem straconym ;]Dobrze, że mi tak o premierze CDP przypomina, bo bym na śmierć zapomniał :PWybaczcie zgryzliwość 😉

    • No jak tam Geralt? Nadal biegamy jak popsuty Terminator? 😉

      niestety tak. . na najwnoszym gameplayu nadal ma w ciele wielki kolek, ktory przeszkadza mu w bieganiu. jesli fabula bedzie trzymac poziom Sapkowskiego, zadania nie beda podzielone na kategorie dobro/zlo to przeboleje fatalna animacje. nie sama grafika czlek zyje 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here