Grupa badawcza NPD kolejny raz przedstawiła wyniki sprzedaży gier na platformę PC. Amerykanie w dniach między 17, a 23 sierpnia najchętniej kupowali zestaw World of Warcraft: Battle Chest. Dla nikogo nie jest też niespodzianką dobra, druga pozycja „podwójnego deluxa” Sims 2. Tani, bo kosztujący poniżej 20 dolarów Spore Creature Creator także cieszy się wielką popularnością. Ciekawe jak to przełoży sięna wyniki sprzedaży samego Spore’a? W połowie stawki dodatek do WoW – Burning Crusade, a tuż za nim Diablo Battle Chest. Jak widać informacje o pracach nad trzecią odsłoną „Diabła” sprawiły, że rzesze graczy rzuciły się na sklepowe półki. Na siódmą pozycję spadła przygodówka Nancy Drew: The Phantom Of Venice. Na ósmym miejscu dzielnie walczy czwarty Call of Duty. Największą niespodzianką tego zestawienia jest jednak powrót The Orange Box. Ubiegłoroczny hit znowu święci triumfy. Pierwszą dziesiątkę zamyka trzeci Warcraft

Poniżej pełne zestawienie wyników sprzedaży gier na platformę PC w USA za okres między 17-23 sierpnia.

1. World Of Warcraft: Battle Chest
2. The Sims 2 Double Deluxe
3. World Of Warcraft
4. Spore Creature Creator
5. World Of Warcraft: Burning Crusade Expansion Pack
6. Diablo Battle Chest
7. Nancy Drew: The Phantom Of Venice
8. Call Of Duty 4: Modern Warfare
9. The Orange Box
10. Warcraft III Battle Chest

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Pecetowe ranking (usa-sierpień),nie są wcale zaskakujące. Od dawna przecież Wow,sismy okupuja pierwsza trojke,a wszytskie możliwe dodatki odrazu laduja na pierwszym miejscu. Co do Spore,gra poprostu osiągneła sukces ,oczywiscie nie oszczedzano pieniedzy na marketing. Diablo jak diablo kiedyś za czasów świetności sprzedawalo sie tak dobrze jak dziś wow,na fali poruszenia z D3 sprzedaja sie starsze dodatki. Co do tytułow z miejsc 7-9,hmm no coś musi sie też sprzedawać oprocz Simsow i wow. Podsumowując. . To co ma sie sprzedawać robi to nadal,czasami wkrada sie jakaś nowa perełka aby zamieszać na 2-3tygodnie po czym odchodzi w niepamiec by ustapic miejsca starym wyjadaczom.

  2. GTA4 napewno zamiesza na ryku „Soft for pc” W koncu wielki sukces na konsolach,przetoczy się pewnie na pcety. (przynajmniej tak przewiduje)Ale w ostatecznym rozrachunku i tak wyprzedzą go wow,sismy a pokusilbym sie także o stwierdzenie że Spore. Spore ma w sobie duży potencjał,już dziś widzimy że „creatury” robia wielka furore,dla mnie sa tylko dwie możliwości albo będzie hit na miare WoW albo rozejdzie się po kościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here