Firma Sony oficjalnie zaprezentowała swoją nową konsolę – PSP Go. Trzeba przyznać, że pod względem „dizajnu” wygląda bardzo interesująco, a i podejście marketingowe jest inne niż w przypadku „starego” PSP. Sprzęt posiada elegancką, rozsuwaną obudowę, jest o 43 procent lżejszy od PSP-3000. Konsolka posiada ekran o przekątnej 3,8 cala, wbudowane 16 gigabajtów pamięci flash, wejście Memory Stick Micro. Obsługuje też technologię Bluetooth. Co ciekawe PSP Go nie ma napędu UMD, a więc Sony skupiło się na cyfrowej dystrybucji oprogramowania. Specjalnie dla PSP Go ma powstać szeroki wachlarz prostych, casualowych gier. Oczywiście pojawią się też znane i lubiane tytuły. Już teraz zadeklarowano, że na konsoli pojawi się Gran Turismo PSP, Jak & Daxter, Little Big Planet oraz Metal Gear Solid. Więcej o specyfikacji, możliwościach i przyszłości konsoli dowiemy się z pewnością na konferencji Sony na targach E3.

Poniżej materiały wideo o PSP Go, a pod tym adresem galeria konsoli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. cyfrowa dystrybucja rozrywki jest fajna, nie trzeba zużywać baterii na kręcenie się płyty, nie gubi się nośnika i nie niszczy tylko pozostaje jeden mankament nie da się gry odsprzedać jak się już znudzi. . . mnie jako klienta na kolejną PSP raczej nie zobaczą.

  2. choćby taki głupi problem – mam gry na UMD, jak mam w nie zagrać na PSP Go? Bo jak rozumiem, bedzie kompatybilna z ich cyfrowymi odpowiednikami. Będzie lżejsza – trend znany, ale szczerze: lepiej mi w łapach leżała 1000, niż 2k. Może damskim łapkom bedzie wygodniej. Sam design. . . Taki sobie. Ciekawe, jak im wyjdzie slider. Rozsuwane mechanizmy stosowano w wielu telefonach komórkowych. . . i jak dotąd, jesli nie było na tym plakietki Samsunga, lepiej bylo wybrać model bez slidera ;]Widze, że nie rozwiązano też starych błedów – minigałka bez zmian, podobnie suwak lock-on/off. Na3k nie zmieniłem, na Go też nei zmienie.

  3. Masz gry na UMD nie zagrasz w nie na PSP Go, chyba, że ściągniesz i kupisz raz jeszcze – PSP Go nie jest dla każdego, będzie istniało obok PSP 3000, teraz po prostu klient ma możliwość wyboru, jak dla mnie super, mimo iż pozostanę przy starym PSP. Większy wybór to zawsze + ;]

  4. Niestety informacja w newsie na temat wagi PSP Go jest błędna. Zmniejszenie wagi o 43% jest ok. . . tyle, że w stosunku do PSP-1000 co już nie jest takie imponujące 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here