Niezawodny Gfk Chart-Track ujawnił raport z którego jasno wynika, że najpopularniejszą i posiadającą największa bazę użytkowników w Wielkiej Brytanii ma Nintendo Wii. Rzesza 4,9 miliona graczy posiada ten sprzęt w swoim salonie. Xboksów 360 jest w pięknym Albionie 3,2 miliona , a Playstation 3 to prawie wielkość rzędu 2 milionów (1,9). Ubiegły rok był też bardzo łaskawy dla całej branży. Brytyjczycy w ostatnich 12 miesiącach zakupili 2 miliony Wii, 1,4 miliona Xboksów 360 oraz okrągły milion Playstation 3.

Warto także wspomnieć, że bardzo dużą bazę użytkowników w Wielkiej Brytanii posiadają konsole przenośne. Playstation Portable posiada 3.2 miliona graczy, a Nintendo DS może pochwalić się wynikiem rzędu… 8.8 miliona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu Nintendo. Grałem na Wii kilka razy i mogę powiedzieć, że nie ma w tym nic specjalnego. To nie jest mój styl.

    • Szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu Nintendo. Grałem na Wii kilka razy i mogę powiedzieć, że nie ma w tym nic specjalnego. To nie jest mój styl.

      Szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu Nintendo. Grałem na Wii kilka razy i mogę powiedzieć, że nie ma w tym nic specjalnego. To nie jest mój styl.

      Po co rozumieć? wystarczy, że grasz/grałeś/zagrasz i to jest fenomen, o to chodzi Nintendo

  2. A ja wrecz przeciwnie. Mam Wii i jestem zadowolony z zakupu tak jak i cala moja rodzina. Jakby tego bylo malo znajomi po imprezie u nas zmieniaja posiadane konsolki wlasnie na Wii. Ostatnio kumpel pozbyl sie swiezo zakupionego PS2. . . choc nie ukrywam ze spory wplyw na to mial pressing jego zony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here