Odrobinę dziwi nas postawa Blizzard, który już w tej chwili dominuje na rynku pecetowych gier MMO. Z jednej strony ekspansja na Chiny prawdopodobnie wciagnie do gry kolejne miliony użytkowników. Z drugiej jednak firma wciąż broni się przed bracią konsolową. Na oficjalnym forum dyskusyjnym gry pojawiły się plotki o przeniesieniu jej na Playstation 3. Szybko jednak jeden z pracowników firmy odpisał: „Jesteśmy szalenie zakochani w pecetach i macintoshach i w tej chwili nie mamy żadnych planów dotyczących przeniesienia World of Warcraft na jakiekolwiek inne platformy”.

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa internauci zwrócili uwagę na zwrot „w tej chwili”. Można więc przypuszczać, że kiedyś, przy okazji premiery WoW 2, albo kiedy napływ nowych użytkowników trochę zwolni, Blizzard zdecyduje się udostępnić grę na konsolach. Póki co jednak posiadacze Playstation 3, Xboxa 360 i Nintendo Wii muszą grać na swoich pecetach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. „Kiedyś, przy okazji premiery WoW 2” a tej mozna wypatrywac nie wczesniej, niz za jakies piec lat 😛 Podejrzewam, ze popularnosc World of Warcraft zbyt szybko nie spadnie do nie-zadowalajacego poziomu, wiec i potrzeby na sequel nie bedzie. Po co tracic kase na produkcje nowej gry, skoro wciaz zarabia sie fortune na jej poprzedniku? ;/ Takze, konsolowa braci, na WoW-a chyba niestety szans brak 🙁

  2. Mi się wydaje ,że blizzard już nie wyda żadnej gry na konsole, co wcale takie złe nie jest pc też chce mieć jakieś gry na wyłączność^^.

  3. Myślę, że to niewykluczone, gdyż możliwość zarobienia kolejnych zielonych papierków może pokusić producentów do takiego kroku. Chociaż nie wyobrażam sobie Wow’a na konsolach. Sterowanie padem??

  4. ale mnie takie gdybanie i snucie domysłów śmieszy. . . po co wogóle tracić czas na myślenie o tego typu rzeczach, tak naprawdę zupełnie nieistotnych. . .

  5. Dla mnie to byłaby super wiadomość gdyby Blizzard udostępnił WoW’a na konsole. Gra byłaby zoptymalizowana do bólu, i nie trzeba byłoby się martwić, że nie starczy mi RAM’u/CPU/grafiki, a to, moim zdaniem, olbrzymi plus konsol w porównaniu do pecetów 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here