Między 23 i 27 sierpnia w Lipsku (Niemcy) odbędzie się impreza Games Convention- zdecydowanie największe wydarzenie w świecie gier video w tej części świata. Jednym z wystawców będzie Konami, które zaprezentuje Pro Evolution Soccer 2007 w wersji na Xboxa360.

Razem z Konami przyjedzie do Niemiec twórca serii PES Shingo ‘Seabass’ Takatsuka, który podzieli się informacjami odnośnie nowej odsłony najbardziej realistycznego symulatora piłki nożnej. Jak seria zniesie przeskok na konsole następnej generacji? I czy po raz kolejny dzieło Konami okaże się lepsze od FIFY ze stajni Electronic Arts?

Super seria piłkarska wywodzi się jeszcze z 32-bitowej konsoli Playstation, na początku kolejne odsłony gry nazywały się International Superstar Soccer. Zmiana nazwy przyszła później- pod koniec żywota poczciwej Playstation. Seria ISS została, ale tworzona przez zupełnie inny team developerski nie mogła się równać dziełom spod znaku PES. Sony bardzo mocno odczuło utratę ekskluzywności serii. Konami od trzeciej części Pro Evolution Soccer zaczęło wydawać jej kolejne odsłony również na konsole Microsoftu i PC.

Chociaż największe emocje budzi next-genowa wersja nowego Pro Evolution, to gra ukaże się również na poczciwej PlayStation 2. Gra ukaże się też na komputery PC, PlayStation 3, PSP i Nintendo DS.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. " I czy po raz kolejny dzieło Konami okaże się lepsze od FIFY ze stajni Electronic Arts? " – bzdury jak się patrzy. . . i jak się nie patrzy też ;P

  2. Zdaje sie, ze przy okazji odbeda sie tam rowniez finaly europejskiego Nations Cup w Counter-Strike i nasza reprezentacja sie tam wybiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here