Wielbiciele marki Playstation w Europie przeżyli lekki zawód, gdy okazało się, że producent konsoli zrezygnował ze sprzętowej emulacji gier poprzedniej generacji. Niedługo ten sam los spotka również całą resztę populacji graczy. Na osłodę Sony obiecało wsparcie dla 1200 starszych tytułów już w dniu europejskiej premiery konsoli. Morale graczy podniosło się…tylko po to by sięgnąć dna. Jak donosi serwis Cynamite, japońska firma najwyraźniej postanowiła zakpić sobie ze swoich fanów. Redaktorzy strony internetowej wzięli na warsztat wsteczną kompatybilność konsoli. W jej napędzie znalazło się dwanaście gier, których działanie postanowiono sprawdzić. Poniżej znajdziecie ich listę:

– God of War
– MGS 2: Sons of Liberty
– MGS 3: Snake Eater
– Shadow of the Colossus
– Guitar Hero 2
– Prince of Persia: The Two Thrones
– Okami
– GTA: Liberty City Stories
– Eragon
– Final Fantasy X-2
– Ratchet & Clank 3
– Lumines Plus

A teraz zagadka. Jak myślicie, które tytuły z tej listy działają? Ile z nich działa w ogóle? Zapnijcie pasy i przygotujcie się na wstrząs. Jedyny tytuł, który w ogóle zechciał się uruchomić na Playstation 3 to…Eragon. Reszta odmówiła posłuszeństwa już na starcie, nie wyświetliwszy nawet ekranu tytułowego. Pozostawimy to praktycznie bez komentarza wierząc, że sami powiecie nam co na ten temat myślicie. Prosimy o używanie w miarę przyzwoitego słownictwa i jednocześnie przypominamy, że w tej materii może coś jeszcze drgnąć. Jeśli jednak powyższa informacja potwierdzi się, przestaniemy być nastawieni optymistycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Nie mogli zainwestować w wykupienie źródła jakiegoś emulatore PS2? Wiem, że żaden nie zachwyca wydajnością ale Cell chyba by sobie poradził!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here