Świat graczy jeszcze do końca nie zdążył otrząsnąć się po premierze masywnej kontynuacji serii, która ukazała się całkiem niedawno. Autorzy nie próżnowali i zanim wszyscy rozpracowali mechanikę Civilization IV na części pierwsze, Firaxis dorzucił rozszerzenie Warlords. Rozpędza się też społeczność fanów, która dzięki otwartemu charakterowi najnowszego tytułu Sid Meiera pozwala na niemal dowolne rozwijanie i przeprogramowywanie oryginału.

Tymczasem już lada moment do sklepów trafi prawdziwa gratka dla tych, którzy towarzyszyli serii od zarania dziejów. Magapak Sid Meier’s Civilization Chronicles zawierać będzie każdą grę i rozszerzenie, jaka kiedykolwiek ukazała się pod tym szyldem, w tym Sid Meier’s Civilization I, Sid Meier’s Civilization II, Civilization II: Fantastic Worlds, Civilization II: Conflicts in Civilization, Civilization II: Test of Time, Sid Meier’s Civilization III, Sid Meier’s Civilization III: Play the World, Sid Meier’s Civilization III: Conquests i Sid Meier’s Civilization IV. Wszystkie wersje będą dostosowane do współpracy ze współczesnymi systemami operacyjnymi.

Poza samymi grami, nabywcy uraczeni zostaną grą karcianą Civilization, w skład której wejdzie 250 kart, 96-stronnicową książką o fenomenie, jakim jest ta seria, dokumentalnym DVD o powstawaniu czwartej części, plakatami z drzewami technologicznymi każdej gry, tapetami a nawet rozmaitymi plikami mp3.

Za przyjemność wydawca będzie kazał sobie zapłacić niemal 70 USD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Miałem każdą z tych gier. Nawet do Civilization 1 mam chyba jeszcze pudełko w piwnicy. Miałem oryginała na Amige i była to jedyna gra, którą zainstalowałem na twardym dysku (40MB:). To były czasy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here