PlayStation 3 i Nintendo Wii już zadebiutowały w USA. Co prawda oba sprzęty są adresowane do innego odbiorcy, to trudno nie zauważyć, że tak naprawdę konkurują o te same portfele. Sprzęt SONY jest promowany jako centrum multimedialnej rozrywki, natomiast Nintendo postanowiło sprzedać Wii jako zabawkę totalną, przy której bawić się będą wszystkie pokolenia.

Oba sprzęty stoją obok siebie na sklepowych półkach i walczą o prymat na rynku. Mają sporo do nadrobienia – Xbox 360 sprzedał się bowiem już w ponad 7 milionach egzemplarzy. Sprzętowi SONY udało się póki co osiągnąć pułap ponad 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Nintendo Wii, które wystartowało z jednodniowym opóźnieniem w stosunku do maszyny SONY, znalazło już około 660.000 nabywców.

Dane sprzedaży na bieżąco podaje strona www.nextgenwars.com.Witryna monitoruje spływające wyniki sprzedaży i uaktualnia się co kilka minut. Wyniki nie są może do końca miarodajne, jednak daja jako taki pogląd na popularność konkretnych konsol.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Wygra jak zwykle Sony, Microsoft będzie drugi ale tym razem dużo lepiej im pójdzie jak z pierwszym Xboxem, a Nintendo jak to Nintendo, przegra na rynku stacjonarnym, ale będzie nadal królem konsolek kieszonkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here