Microsoft nie spoczywa na laurach. Zaraz po zakończeniu Tokio Game Show w Japonii, firma uderzyła z pompą w Barcelonie podczas imprezy X06. Xbox 360 otrzymał właśnie cztery kolejne gry na wyłączność. I nie są to byle jakie tytuły.

Pierwszym z nich jest Bioshock. Tworzony przez Irrational Games shooter został okrzyknięty grą E3 2006 i niewątpliwie zapowiada się fenomenalnie. Niedawno twórcy Bioshocka wypuścili oficjalny trailer z gry. Jeśli nadal go nie widzieliście, to zapraszam tutaj.

Sprinter Cell również dostał się pod skrzydła Microsoftu. Nie chodzi tu jednak o Sprinter Cell: Double Agent, który zmierza na Xboxa 360, PlayStation 2, Xboxa, Wii i komputery PC, lecz kolejną, następująca po nim część – Sprinter Cell 5. Gra wyjdzie tylko na konsolę Microsoftu.

To nie koniec. Do grona tak zwanych „exclusive’ów” dołączyła też gra twórców serii Hitman. Kane and Lynch: Dead Men. Ciężki klimat, wciągająca, jak podają autorzy, fabuła, i dwóch głównych bohaterów – były żołnierz i psychopata. Premiera w 2007 roku.

Ostatnią grą jest Crossfire, shooter od Eidosu, o którym więcej przeczytać możecie tutaj.

Nie wiadomo, czy wyminienione tytuły będą tak zwanymi exclusive’ami czasowymi, czy Microsoft w całości wykupił do nich prawa. Można jednak przypuszczać, że Bioshock, Sprinter Cell 5 i Kane and Lynch po upływie kilku miesięcy wyjdą również na inne platformy.

Posiadacze komputerów PC zagrają w Bioshocka i Kane and Lynch tak jak planowano – w 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. obejrzałem pierwszy trailer bioshocka i powiem że nie wiem czym się podniecacie. . . Mass Effect rządzi! Szkoda że nie ma planów na KOTORa 3 ;/

  2. nie wiesz czym sie podniecamy?!. . no w morde 😉 w koncu porzadny RPG FPP, ktory nie jest osadzony w swiecie fantasy – ogladnalem na projektorze (ekran 100′) + audio 5. 1 i powiem tylko tyle, ze wymiata ! sama narracja zriobiona jest niesamowicie klimatycznie – jesli tylko uda im sie uchwycic ta sama atmosferke w grze to jestem pierwszym w kolejce do sklepu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here