W wywiadzie dla francuskiego magazynu Dernières Nouvelles d’Alsace przedstawiciel SONY, Georges Fornay, przyznał, że los Final Fantasy XIII jest niepewny. „Temat ekskluzywności tego tytułu jest właśnie przedmiotem rozmów” – powiedział Fornay. Jest to o tyle dziwne, że gra od chwili pierwszego pokazu była promowana jako tytuł na wyłączność konsoli SONY.

Być może jest to po prostu kolejna niefortunna wypowiedź przedstawiciela SONY. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że podobna wypowiedź dzień przed startem systemu nie jest najlepszym ruchem marketingowym. Dokładając do tego fruwające od kilku dniach po Internecie plotki, jakoby FFXIII miało ukazać się na konsolę Microsoftu – sytuacja zdaje się powoli klaryfikować. Już w maju odbędzie się impreza Square-Enix, na której firma przedstawi i omówi swoje projekty. To właśnie tam rozstrzygnie się sytuacja oczekiwanego RPG.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Skoro ekskluzywność „jest omawiana” to sytuacja musi być naprawdę ciekawa, już nie zdziwiłbym się nawet gdyby Square ogłosiło, że FFXIII ukaże się wyłącznie na X360;)

  2. No dobrze, Sony sypnie grosiwem i FF XIII będzie eksliziwem na ps3. . . a co z FF XIV, FF XV ? Też będą sypać kasą? Tylko pewnie już odpowiednio większą. Jeśli dzięki temu dramatycznemu posunięciu (łapanie excl. za wszelką cenę) PS3 zacznie się sprzedawać i gry będą zarabiać na siebie, to super, a co jak nie? Jeśli do grudnia sprzeda się 5mln konsol, a nie 15?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here